POZOR: Windows 10 si čoskoro „zarezervuje“ 7 GB zo systémového disku. Kvôli aktualizáciám

Ak používate počítač alebo notebook s operačným systémom Windows 10, mali by ste vedieť o jednej chystanej „novinke“.

Ak používate počítač alebo notebook s operačným systémom Windows 10, mali by ste vedieť o jednej chystanej „novinke“. Microsoft totiž na systémovom disku (zväčša „C“) vyčlení 7 GB miesta určeného pre nadchádzajúce aktualizácie.

Pre tých, ktorí nemajú k dispozícii dosť miesta na disku tak pôjde o celkom veľký problém. Rozhodnutie Microsoftu však dáva zmysel. Spoločnosť sa rozhodla, že spomínaných 7 GB bude rezervovaných pre aktualizácie aj do budúcna, čo by malo zabezpečiť bezproblémové aktualizácie.

V mnohých prípadoch totiž aktualizačný balíček bojoval s nedostatkom miesta, poprípade sa ho báli nainštalovať ľudia, ktorí naň jednoducho nemali dosť miesta. Riešenie by taktiež malo predísť situáciám podobným tej, ktorá sa stala pri aktualizácii v októbri minulého roka.

Veľkosť sa môže meniť

Microsoft ďalej upozorňuje, že veľkosť rezervovaného miesta sa v budúcnosti môže meniť podľa toho, aké funkcie máte aktivované alebo aké jazyky používate. Časť disku sa na aktualizácie používa už teraz, takže by nemalo dôjsť k odkrojeniu plných 7 GB.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Zmena vo fungovaní aktualizácií sa prejaví už v nadchádzajúcej veľkej aktualizácii. Ak ste súčasťou programu Windows Insiders, zmena sa prejaví už pri Builde 18298.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať