whatsapp

WhatsApp pod zámkom: Pracuje sa na autentifikácii odtlačkom prsta

Ak väčšina vašej textovej komunikácie prebieha prostredníctvom aplikácie WhatsApp, hodiť sa vám môže nová bezpečnostná funkcia.

Ak väčšina vašej textovej komunikácie prebieha prostredníctvom aplikácie WhatsApp, hodiť sa vám môže nová bezpečnostná funkcia, ktorá je momentálne stále v štádiu vývoja. 

Tvorcovia komunikačnej aplikácie WhatsApp pracujú na autentifikácii pomocou odtlačku prsta. V súčasnosti nie je aplikácia chránená, pokiaľ máte svoj smartfón odomknutý. Ktokoľvek vo vašej blízkosti sa tak môže ľahko dostať k vašim súkromným konverzáciám.

Pripravovaná autentifikácia odtlačkom prsta zabezpečí, že sa aplikácia otvorí iba vám. Je pritom jedno či ju otvoríte cez ikonu na domácej obrazovke, upozornenie v notifikačnej zóne alebo z externej aplikácie, napr. pri zdieľaní stránky z Chrome a pod.

whatsapp
Snímka obrazovky z pripravovanej verzie aplikácie (WABetaInfo)

Pokiaľ sa zosnímaný odtlačok nepodarí rozpoznať, appka si vypýta PIN kód. Dobré je, že bude funkcia dostupná pre väčšinu mobilných zariadení, ktoré majú vo svojej výbave daný snímač. Počíta sa aj so staršími zariadeniami s OS Android Marshmallow.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!

Citlivá komunikácia tak bude v bezpečí, ukrytá za biometrickou bariérou.

Total
35
Zdieľaní
Total
35
Zdieľať