macOS Mojave

macOS Mojave s tmavým režimom príde 24. septembra

Podobne ako iOS 12, aj operačný systém macOS Mojave čaká sprístupnenie pre širokú verejnosť.

Podobne, ako iOS 12, aj operačný systém macOS Mojave čaká sprístupnenie pre širokú verejnosť. Spoločnosť Apple nám pri predstavovaní iPhone Xs, Xs Max a iPhone XR prezradila, že ďalšiu veľkú softvérovú aktualizáciu jej osobných počítačov môžeme očakávať koncom tohto mesiaca.

Konkrétnejšie 24. septembra, čiže týždeň po sprístupnení spomínanej dvanástky pre iOS zariadenia. Akých noviniek sa teda dočkáme?

Systém macOS Mojave prinesie po niekoľkých mesiacoch testovania lepšiu organizáciu súborov, nové bezpečnostné opatrenia vrátane žiadaného Dark Mode, čiže nového vizuálneho režimu. Používateľ bude vďaka nemu schopný zmeniť pôvodne bledé farby používateľského prostredia na tmavé, aby mu tak obraz na displeji počítača v miestnosti so slabým svetlom nespôsoboval nepríjemnosti. Týka sa to ako doku, tak aj hlavnej lišty vrátane populárneho internetového prehliadača Google Chrome, píše The Verge.

Vizuálne zmeny ale nastali i v Mac App Store, ktorý by sa mal po novom podobať na tiež vynovený App Store pre operačný systém iOS. Spoločnosť Apple chce, aby boli nové aplikácie viac viditeľnejšie, preto im dala na hlavnej stránke obchodu so softvérom trošku lukratívnejšie miesto.

TIP REDAKCIE
Nový fenomén? Vlastný čipset plánuje aj Oppo, prísť môže už v roku 2023
Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať