Audi PB18 e-tron
Audi PB18 e-tron

Obávaný elektromobil Tesla Roadster 2 bude mať už čoskoro nového konkurenta. Teda aspoň to naznačujú čerstvé informácie, ktoré tvrdia, že nemecká špička z automobilového priemyslu plánuje spustiť produkciu svojho superšportu na elektrickú energiu. Ide o futuristicky vyzerajúci model Audi PB18 e-tron.

Spoločnosť Audi už mala výrobu dokonca i potvrdiť. Píše o tom napríklad aj server Electrek, no ten použil slová ako „údajne“. Zatiaľ teda ešte stále nie je nič isté.

Za potvrdením vraj stojí šéf holandskej pobočky Bram Schot, ktorý nám túto horúcu novinku prezradil počas uplynulého týždňa.

Podobný krok bolo ale možné vzhľadom k aktuálnej situácii predpokladať. Nový Tesla Roadster totiž nemá žiadneho seberovného konkurenta, takže si americká automobilka môže po spustení predaja odkrojiť slušný kúsok zo vznikajúceho spotrebiteľského trhu. Otázne teraz zostáva už iba to, aká bude cena PB18 e-tron a čo všetko za túto sumu vôbec ponúkne.

Audi PB 18 e-tron
Audi PB18 e-tron
Audi PB 18 e-tron
Audi PB18 e-tron

Časť technickej špecifikácie síce poznáme už dnes, no do spustenia výroby sa toho môže ešte veľa zmeniť.

Jeden z posledných prototypov bol vybavený s takzvanou solid-state batériou s až 800 V nabíjaním, kombinovaným 500 kW (na krátku chvíľu až 570 kW) výkonom alebo brutálnou akceleráciou. Toto žihadlo dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h rýchlosť za približne 2 sekundy, čiže podobne ako základná verzia elektromobilu Tesla Roadster. SpaceX verzia ponúkne raketové trysky, takže bude o niečo rýchlejšia.