Nové tenisky od Nike
Nové hi-tech tenisky od Nike

Tak ako bolo avizované, sa nakoniec aj stalo. Spoločnosť Nike vyrukovala s futuristickými teniskami so športovým dizajnom, ktoré sú vybavené diskrétnou technológiou a dostali dokonca i vlastnú aplikáciu. Preto sa vedia samé zašnurovať, hoci žiadne šnúrky nemajú. 

Novinka nesie názov Nike Adapt BB, je určená pre bastketballistov a jej čaro tkvie v niečom, čo výrobca nazýva FitAdapt. Táto súčasť tenisiek vidieť síce nie je, no za to nám výrazne uľahčí život, pretože obuv prispôsobí veľkosti nohy bez toho, aby sme s ňou museli čokoľvek robiť. Vďaka tomu bude pevne držať na chodidlách používateľa aj počas fyzicky náročného športovania.

Ovládanie tenisiek prebieha buď manuálne alebo prostredníctvom smartfónu, čiže na diaľku. Oba spôsoby poskytujú priestor na doladenie automatického šnurovania, takže ak niekomu nevyhovuje napríklad sila utiahnutia, môže ju prispôsobiť vlastným predstavám. Cez aplikáciu sa ale dá aj meniť farba tiež prítomných LED svetiel.

Nike Adapt BB
Nike Adapt BB

Bezdrôtová konektivita otvára dvere OTA aktualizáciám tenisiek, vďaka čomu môže výrobca postupom času prinášať zaujímave inovácie. Tým vie napríklad obohatiť základnú funkcionalitu.

Tenisky Nike Adapt BB vznikli kvôli tomu, aby odstránili problém s dočasným nárastom nohy hráčov basketballu. Počas hry im vie narásť i o pol čísla, čo má potom negatívny vplyv na výkon. Systém FitAdapt v takom prípade sám od seba povolí utiahnutie, aby tak vrátil úroveň komfortu na pôvodnú úroveň.

Predaj začne od februára, a to spolu s cenovkou, ktorá by sa mala pohybovať okolo 350 amerických dolárov.