Slovensko môže byť hrdé: Slovenskí vývojári sú najlepší na svete!

Vývojári z celého sveta sú veľmi šikovní ľudia. Ich kód, resp. schopnosť využiť už hotové časti kódu vo vlastných aplikáciách z nich robí jedných z najlepšie platených ľudí.

Vývojári z celého sveta sú veľmi šikovní ľudia. Ich kód, resp. schopnosť využiť už hotové časti kódu vo vlastných aplikáciách, z nich robí jedných z najlepšie platených ľudí. Kde sa však nachádzajú tí najlepší z najlepších?

Na túto otázku sa pozrela spoločnosť SkillValue, ktorá porovnala veľké krajiny. Sú tu aj niektoré výnimky, napríklad Čína, ktoré vo výsledkoch z dôvodu nedostatku dát nefigurujú. Ázijský trh monitoruje spoločnosť Hacker Rank.

Rebríček najlepších európskych krajín

Západný trh vrátane Európy má však lepšie zmapovaná práve spoločnosť SkillValue, ktorá sa rozhodla pripraviť rebríček krajín s najkvalitnejšími vývojármi. Čuduj sa svet, Slovensko je na absolútnej špičke európskeho aj svetového rebríčku.

Rebríček krajín z celého sveta

Úspech Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska spoločnosť pripisuje hlavne faktu, že vývojári pracujú s najmodernejšími technológiami a novými startupmi. Aj vďaka tomu majú dosť skúseností a rozhľadu na to, aby patrili medzi tých najlepších na svete.

TIP REDAKCIE
TSMC postaví novú fabriku, bude v nej vyrábať staršie čipy
Total
48
Zdieľaní
Total
48
Zdieľať