Nike chce začať predávať tenisky pokryté umelou trávou. Stáť majú 125 €

Keď sa hovorí, že by mali spoločnosti konať viac ekologicky, predstavili by sme si asi niečo iné než Nike.

Keď sa hovorí, že by mali spoločnosti konať viac ekologicky, predstavili by sme si asi niečo iné než Nike. Ich najnovší módny kúsok totiž prekvapil aj tých najväčších módnych odvážlivcov.

Spoločnosť Nike pred pár dňami predstavila plány pre spustenie predaja tenisiek Air Max 1 Golf, ktoré sú posiate umelou trávou. Určené sú pre golfistov, ktorí chcú aby ich nohy splynuli s trávnikom.

Foto: Nike

Za dizajnom stojí známy návrhár Tinker Hatfield, ktorý stojí za niektorými z najikonickejších modelov ako Air Jordan. Ako sme informovali v samostatnom článku, Hatfield pracoval aj na topánkach, ktoré sa dokážu samé zaviazať, resp. utiahnuť.

Každopádne, späť k trávnatým teniskám. Ak by ste si ich chceli kúpiť, pripraviť by ste si mali približne 125 €. Momentálne sa ešte nepredávajú a zatiaľ ani nevieme, kedy sa tak stane.

Foto: Nike

Mnohí ľudia sa však ich dizajnu viac smejú než ho chvália. Pár diskutujúcich dokonca polemizuje či si tvorcovia najskôr nezafajčili to, čím následne obalili zvláštnu obuv. Tak či onak, dajte nám vedieť či by ste niečo takéto obuli. Sme si istí, že pár bláznov do trávy sa tu nájde.