Budúcnosť mobility: Hyundai predstavil auto s nohami, ktoré dokáže chodiť a prekonať náročný terén

Hyundai predstavil zaujímavú novinku. Radikálnu zmenu môže do terénu priniesť ich nové auto, ktoré vo svojej výbave zahŕňa robotické nohy.

Hyundai predstavil zaujímavú novinku. Radikálnu zmenu môže do terénu priniesť ich nové auto, ktoré vo svojej výbave zahŕňa robotické nohy.

Firma predstavila svoj nový koncept na konferencii CES v Las Vegas. Ten zahŕňa AT-AT, čiže obrovské robotické nohy skombinované s tradičným kolesom. Vysunú sa len v prípade, že auto narazí na príliš náročný a nebezpečný terén. Automobilka tvrdí, že sa ich auto bude dať využiť vďaka svojim schopnostiam počas záchranných misií a taktiež poslúži ľuďom na vozíčku pri nastupovaní.

Zdroj: Hyundai Motor Group/ dailymail.co.uk

Hyundai Elevate je prvé auto, ktoré obsiahlo spojenie elektrickej a robotickej technológie, čo mu umožňuje prekonávať terény za hranicami možností tých najlepších terénnych vozidiel.

Architektúra robotického ramena má päť stupňov voľnosti a celý koncept funguje na modulárnej platforme EV – auto dokáže zapínať a vypínať rôzne časti systému v rozličných situáciách.

TIP REDAKCIE
Remaster GTA 3, Vice City a San Andreas: Dátum vydania a systémové požiadavky

Nohy ho vôbec nespomaľujú

Ak robotické nohy práve nepotrebujeme, sklopia sa a uložia do polohy, ktorá nám umožní jazdiť na diaľnici takou istou rýchlosťou ako každé iné auto. Napájanie kĺbov nôh sa totiž vypne a tým sa zvýši výkonnosť batérie. “Spojením sily robotiky a najnovšej Hyundai EV technológie máme možnosť vziať ľudí tam, kde ešte nikdy žiadne auto nebolo, a tak predefinovať naše vnímanie cestovateľskej slobody,” tvrdí David Byron, projektový manažér Sundberg-Ferar.

Total
32
Zdieľaní
Total
32
Zdieľať