Bezdrôtové nabíjanie

Toto je budúcnosť: Kia a Hyundai vyvíjajú autonómnu nabíjačku pre elektromobily

Automobilky Kia a Hyundai spojili sily a spoločne pracujú na niečom, čo sa dá nazvať autonómnou bezdrôtovou nabíjačkou.

Dve kórejské automobilky spojili sily a spoločne pracujú na niečom, čo sa dá nazvať autonómnou bezdrôtovou nabíjačkou. Ide o technologicky pokročilý systém od spoločností Kia a Hyundai, ktorý dokáže elektromobil sám zaparkovať na najbližšie voľné miesto, aby si tam doplnil prázdnu batériu.

A nielen to. Keď nabíjanie končí, vozidlo sa samé presunie až k nohám majiteľa. Súčasťou procesu bude teda aj autopilot, no musíme si počkať na aspoň 4. úroveň, bez ktorej by systém jednoducho nefungoval. Maximálna úroveň je pritom 5, pričom v týchto dňoch tu máme niečo medzi 2. a 3. úrovňou. Automobilky tvrdia, že ich výtvor sprístupnia okolo roku 2025.

Zatiaľ nám však neprezradili žiadne bližšie informácie o samotnej nabíjačke. Nevieme teda nič o jej výkone a ani jej spôsobe fungovania. Počas predstavovania bola hlavná pozornosť zameraná predovšetkým na autonómne kapacity.

TIP REDAKCIE
Samsung vylepší rad Galaxy A, pribudne odolnosť voči vode
Aplikácia
Aplikácia
Systém v akcii
Systém v akcii
Systém v akcii
Systém v akcii

Autonómny systém si môže nájsť využitie napríklad v priestoroch väčších parkovísk nákupných stredísk, kde by vďaka nemu nebol absolútne žiadny chaos. Elektromobil s autopilotom na spomínanej 4. úrovni iba necháme pri vchode, otvoríme aplikáciu a o všetko o statné sa potom postarajú pokročilé technológie. Tie ho zapaparkujú nad najbližšiu bezdrôtovú nabíjačku a keď bude plný, preparkujú ho na neďaleké voľné parkovacie miesto, odkiaľ zase poputuje po návrate z nákupov k prichádzajúcemu používateľovi.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať