iPhone XS

Apple vymení technológiu: Budúcoročné iPhony dostanú už iba OLED displeje

Apple plánuje zabudnúť na zaužívané LCD displeje. Namiesto nich chce v rámci výbavy iPhone začať používať už iba OLED alternatívu.

Apple údajne plánuje v rámci výbavy iOS smartfónov zabudnúť na zaužívané LCD displeje. Namiesto nich chce začať používať už iba OLED alternatívu s kvalitnejšími vlastnosťami. Spoločnosť Apple by mala k tomuto strategickému kroku pristúpiť už v priebehu nadchádzajúceho roka.

Vyplýva to z čerstvo publikovaných informácií na webe amerického spravodajského plátku The Wall Street Journal, ktoré opäť pochádzajú od bližšie nešpecifikovaných zdrojov. Niečo podobné sa ale dalo vzhľadom k technologickému smerovaniu mobilného priemyslu i očakávať.

K OLED panelom prechádza čoraz viac výrobcov nielen smartfónov z celého sveta, pretože vedia ponúknuť citeľne kvalitnejší obraz ako LCD a lepšiu energetickú efektivitu. Problém však doteraz tkvel v tom, že boli až príliš drahé na to, aby ich integrovali do dostupnejších modelov. Pokiaľ by tak spravili, mali by potom problém s príliš vysokými cenovkami.

V týchto dňoch je už ale situácia diametrálne odlišná od tej, aká tu bola pred rokmi, čo znamená, že OLED technológiu začne v mobilnom priemysle čoskoro ponúkať aj low-end trieda.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Apple sa lúči s LCD

Všetko teda nasvedčuje tomu, že tento rok bude pre LCD v iPhonoch posledným v histórii Apple. Počas septembra uzrie svetlo sveta posledná generácia, ktorá dostane tento pomaličky odchádzajúci zobrazovací panel do svojej hardvérovej výbavy. Server 9to5mac hovorí o nástupcovi minuloročného iPhone XR. Zostávajúce dva kúsky iPhone XS a XS Max disponujú modernejšou alternatívou.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať