project stream

Project Stream od Google nateraz končí. Čo bude ďalej?

Spoločnosť Google predviedla v októbri minulého roka Project Stream, platformu, ktorá umožňovala hrať náročné herné tituly len v prehliadači Chrome.

Spoločnosť Google predviedla v októbri minulého roka Project Stream, platformu, ktorá umožňovala hrať náročné herné tituly len v internetovom prehliadači Chrome. Hra samotná pritom bežala na vzdialených serveroch. 

Pre hranie vysoko kvalitných a náročných hier tak užívateľ nemusel vlastniť výkonný a drahý počítač. Stačila mu bežná konfigurácia, prehliadač Chrome a hlavne dostatočne rýchle a stabilné internetové pripojenie, ktoré je kľúčové.

Google v októbri 2018 spustil testovanie platformy, do ktorého bola zapojená iba úzka skupina vybraných užívateľov. Na platforme mohli až do 15. januára hrať populárny titul Assassin’s Creed Odyssey. Maximom vysielania bola 1080p kvalita a snímkovanie 60 FPS.

Project Stream
Project Stream

Testovacia fáza skončila a Google Project Stream zatiaľ odstavil. Aspoň pre verejnosť a testerov. Len čerstvo ukončené testovanie malo čisto technické zázemie. Nemôžeme preto o tejto službe hovoriť ako o beta verzii, keďže ku komerčnej dostupnosti nič nesmerovalo.

Bez akéhokoľvek stanoviska

Google projekt ukončil bez akéhokoľvek stanoviska. Ťažko preto povedať, či boli vývojári s výsledkami testovania spokojní. Na oficiálnej stránke projektu sa ale môžete zaregistrovať pre odber noviniek a propagačných informácií.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

Google Project Stream s najväčšou pravdepodobnosťou neodložil do zásuvky. Skôr naopak. Pracuje na vývoji ďalej, len za zavretými dverami. Predstava, že veľmi náročné hry bude možné streamovať podobne jednoducho ako hudbu a filmy, je veľmi lákavá. Pri hrách toho ale treba vyladiť ďaleko viac.

Ako Project Stream pracoval v praxi si môžete pozrieť na videu nižšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať