Ilustračný obrázok

Nie je to iba nevinný trend: 10-ročná výzva umožní vylepšiť rozpoznávanie tváre

Internet posledné týždne pobláznila nová výzva, kvôli ktorej zaplavili sociálne siete fotografie ľudí, kde porovnávajú vizuálnu zmenu ich tváre.

Internet posledné týždne pobláznila nová výzva, kvôli ktorej zaplavili sociálne siete fotografie ľudí, kde porovnávajú vizuálnu zmenu ich tváre. Na ľavej strane sa pritom nachádza podoba spred 10 rokov a na pravej zase tá súčasná. Ak si ale niekto myslí, že ide iba o nevinný trend, tak je na omyle.

Siete ako Facebook alebo Instagram vedia totiž tieto neopísateľne cenné dáta využiť na to, aby vylepšili biometrickú technológiu rozpoznávania tváre. Keď s nimi nakŕmia svoje neurónové siete, čiže umelú inteligenciu, tak by mala byť opäť trošku schopnejšia. Starnutie človeka vie negatívne ovplyvniť výsledok jej práce, pretože zvyšuje chybovosť identifikácie.

To, že ani zďaleka nejde o nevinný trend, tvrdí hneď viacero odborníkov vrátane ostrieľaného servera Wired, kde publikovali zaujímavý článok. Až tak zaujímavý, že naň na sieti Twitter reagoval dokonca i samotný Facebook.

Ako máme teda príležitosť vidieť trošku vyššie, najväčšia sociálna sieť na svete niečo také samozrejme popiera. Ak by povedala pravdu, z dnes už enormne populárnej 10-ročnej výzvy nebude takmer vôbec nič, čiže by neboli k dispozícii ani cenné a zároveň aj relatívne ľahko dostupné dáta pre ďalší vývoj rozpoznávania tváre.

TIP REDAKCIE
Disney+ prichádza na Slovensko, služba odštartuje v lete
Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať