Vivo NEX Dual Display Edition

Nový trend: Tento smartfón má na zadnej strane druhý displej aj selfie kameru

Čínsky výrobca Vivo predstavil modifikovanú verziu mediálne populárneho smartfónu NEX S s vysúvacou selfie kamerou, ktorú nazval Dual Display Edition.

Čínsky výrobca Vivo predstavil modifikovanú verziu mediálne populárneho smartfónu NEX S s vysúvacou selfie kamerou. Tá sa však po novom presunula na zadnú stranu, preto zmizol mechanizmus a pribudol druhý displej. Vďaka tejto taktike má displej na prednej strane takmer neexistujúce rámiky.

Novinka navyše nesie i identický názov, pretože sa volá Vivo NEX Dual Display Edition. Všetko teda nasvedčuje tomu, že ide o alternatívu pre toho, komu prekáža netypické prevedenie pôvodnej verzie. Keď sa používateľ chce odfotografovať, stačí iba otočiť konštrukciu a usmiať sa.

Na zadnej strane sú umiestnené tri optiky a dva klasické snímače. Jeden dostal 12, zatiaľ čo druhý iba 2 megapixely. Viac však vzhľadom k jeho úlohe ani nepotrebuje. Funguje tu totiž ako asistent pri vytváraní prirodzene vyzerajúceho rozmazaného pozadia. Pod treťou optikou nájdeme TOF modul na skenovanie trojrozmerných objektov, aby bolo k dispozícii nielen spoľahlivé rozpoznávanie tváre.

Zadná strana smartfónu ale skrýva aj takzvaný Lunar Ring. Výrobca tak hovorí pestrofarebnému dynamickému osvetleniu po krajoch konštrukcie, ktoré možno zosúladiť s hudbou alebo využívať ako vizuálnu notifikáciu pri prichádzajúcej správe či telefonáte.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro sa odhalili na fotografiách, poznáme aj časť špecifikácií

OLED technológia

Ako predný, tak aj zadný displej dostal OLED technológiu. Odlišuje ich iba uhlopriečka a hustota pixelov.

Hlavný panel na konštrukcii Vivo NEX Dual Display Edition dostal 6,4″ a rozlíšenie o veľkosti 2 340 x 1 080 pixelov, informuje The Verge. Vedľajší má iba 5,5″ vrátane Full HD, pričom sa dá používať tak isto ako ten na prednej strane. Treba iba počítať s nechutne hrubými rámikmi.

Technickú špecifikáciu tvorí ešte aj čipset Snapdragon 845, 10 GB operačná pamäť RAM, 128 GB interné úložisko alebo 3 500 mAh batéria.

Predaj Vivo NEX Dual Display Edition odštartuje v čínskych obchodoch od 29. decembra. Potenciálni zákazníci by si mali pripraviť okolo 700 €.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať