Futuristický Vivo NEX na európskom trhu? Hovorí sa o vyššej cene

Veľa, málo?

0
vivo nex
Vivo NEX

V priebehu leta bol oficiálne predstavený Vivo NEX – futuristický smartfón, ktorý medzi prvými prišiel s obrazovkou bez zárezu a pokrokovým riešením výsuvnej selfie kamery. Pomer obrazovky k telu dosiahol rekordných 91,2 percenta. 

Vivo NEX popri obrazovke nepodcenil ani ostatné komponenty, telo z prémiových materiálov nevynímajúc. Vlajkové zameranie deklaruje Snapdragon 845, 8 GB operačná pamäť RAM, či 256 GB úložisko.

Zle nevyzerá ani 4000 mAh batéria s rýchlym nabíjaním alebo viac ako schopný duálny fotoaparát so 4-osovou stabilizáciou obrazu. Výsuvný segment s prednou kamerou je dimenzovaný pre 50 000 cyklov a odolá záťaži o váhe 45 kilogramov. Prednú kameru tak po chvíli určite neojazdíte.

vivo nex
Vivo NEX

Smartfón využíva operačný systém Android 8.1 Oreo s plánovanou aktualizáciou na verziu 9 Pie. Pre niekoho môže byť prekážkou ázijsky ladené užívateľské prostredie Funtouch 4.0.

Vivo NEX bol prioritne dostupný na ázijských trhoch, odkiaľ sa postupne dostal do Indie, Malajzie alebo Ruska. Najnovšie sa hovorí aj o príchode na európsky trh. Je možné, že k nám dorazí nižšia 128 GB verzia, čo ale až takou vráskou nie je.

Skôr zamrzí cena 849 EUR, ktorá sa pri tomto zariadení skloňuje. Aj keď je vzhľadom na výbavu a značkovú konkurenciu dostupnejšia, predsa len by mohla byť (klasicky čínsky) nižšia. Ak bude dostupnosť v Európe potvrdená, dáme vám vedieť.