VIDEO: Bitcoinový milionár zariadil, aby peniaze padali z neba ako dážď. Bol zatknutý

Wong Ching-Kit, samozvaný bitcoinový milionár, oznámil tento bizarný kúsok cez Facebook. V príspevku vyhlásil, že z neba sa budú čoskoro sypať peniaze.

Wong Ching-Kit, samozvaný bitcoinový milionár, oznámil tento bizarný kúsok cez Facebook. V príspevku vyhlásil, že z neba sa budú čoskoro sypať peniaze.

Wong spôsobil zmätok v uliciach v jednej z najchudobnejších štvrtí Hongkongu, Kowloon. Keď z jednej z budov začali pršať peniaze, občania tejto štvrte sa bláznivo vrhali do davu a snažili sa chytiť čo najviac bankoviek. Milionár hádzal z budovy zväzky 100 dolárových hongkongských bankoviek, čo sa rovná približne jedenástim eurám.

Wong prevádzkuje dosť pochybnú stránku na Facebooku, ktorá je zameraná na investorov spojených so špekuláciami. Často sa na nej zobrazujú zvláštne reklamy na rôzne ponuky mincí alebo blockchainové projekty. Treba teda poznamenať, že celý tento kúsok nevznikol len tak z dobroty srdca či charitatívnej činnosti. Bol totiž len ďalšou marketingovou kampaňou pre novú kryptomenu.

Milionár bol zadržaný a ľuďom z nachytaných bankoviek nezostalo vôbec nič

Policajné orgány Hong Kongu zadržali Wonga pri vystupovaní z luxusného auta pri miestnej reštaurácii, kde plánoval zdarma rozdávať kupóny na jedlo. Momentálne nie je možné povedať, koľko bankoviek bolo zo strechy vyhodených, avšak polícia túto sumu vymerala na približne 6 000 hongkongských dolárov, čo je asi 670 eur. Nanešťastie, chudobní ľudia, ktorým sa podarilo nachystať si za hrsť bankoviek museli získanú čiastku odovzdať polícii z toho dôvodu, že už len ich zbieraním porušovali zákon.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1 prekonal v teste AnTuTu hranicu 1 milióna bodov

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať