Implantát

Nadváha je minulosťou: Inžinieri vytvorili implantát, vďaka ktorému budeš menej jesť

Ľuďom, ktorí majú problém zhodiť kilá navyše, svitá na lepšie časy. Špičkovým odborníkom sa podarilo zhotoviť drobný implantát na chudnutie.

Vyzerá to tak, že ľuďom, ktorí majú problém zhodiť kilá navyše, svitá na lepšie časy. Špičkovým odborníkom z americkej univerzity sa totiž podarilo zhotoviť drobný implantát na chudnutie. Nemá žiadnu batériu a podľa tvorcov vyžaduje minimálne invanzívny zásah do ľudského tela.

Hlavná úloha tohto zázračného zariadenia spočíva v klamaní ľudského mozgu, aby si myslel, že je náš žalúdok plný. Namiesto 5 kúskov pizze si na obed dáme iba 2, no budeme sa cítiť, akoby sme ich skonzumovali podstatne viac. A o tom to celé je. Neskrýva sa za tým teda žiadna chémia a dokonca ani žiadna mágia.

Ako informuje server Nature, v rámci laboratórneho testovania zistili, že potkany s asi 1 cm implantátmi zhodili približne 40 percent zo svojej pôvodnej váhy. Ľudské testy prídu na rad až po tom, čo inžinieri z University of Wisconsin-Madison otestujú svoj vynález i na väčších typoch zvierat. Medzitým chcú navyše ešte zapracovať na efektivite.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovák kvôli tejto SMS prišiel o 400 €. POZOR na toto číslo!

Jemná stimulácia

Ako už bolo spomínané, čaro tu tkvie v klamaní mozgu, že už pre jedlo nezostalo miesto. V skutočnosti však toho toľko nezjeme a preto ani nepriberieme.

Implantát to dosiahne prostredníctvom jemnej stimulácie kľúčového nervu, ktorý prepája žalúdok s ľudským mozgom. K tomu mu poslúži generovanie elektrických impulzov, na čo podľa dostupných informácií využíva prirodzene vznikajúce pohyby žalúdka.

“Impulzy korelujú s pohybmi žalúdka a vylepšujú prirodzenú reakciu pre zlepšenie kontroly nad príjmom potravy,” tvrdí nadšene Xudong Wang, profesor a jeden z dvoch členov tímu.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať