IQOS 3

RECENZIA IQOS 3: Inovácie, na ktoré sme čakali

Nový IQOS 3 dostal asi všetko, čo sa od ďalšej generácie i očakávalo.

Nový IQOS 3 dostal asi všetko, čo sa od ďalšej generácie i očakávalo. Spoločnosť Philip Morris zamerala pozornosť na vylepšenie dizajnu, výdrže, nabíjania, používania v chladnom prostredí a aj na samotné konštrukčné prevedenie, ktoré je po novom ešte štýlovejšie.

Hlavná časť, kam vkladáme tabakové náplne, sa totiž vyťahuje z boku puzdra, nie z vrchu ako doteraz. Tento spôsob nevyžaduje stlačenie hardvérového tlačidla, pretože na konštrukcii tentokrát ani žiadne také nie je. Po novom stačí iba vyvinúť trošku sily na spodný bok konštrukcie a v zápätí otvoríte útroby.

Hlavnú časť IQOS 3 spája s prenosným puzdrom celkom silný magnet. Najlepšie ale na tom je, že ju už netreba pri vkladaní uložiť do špeciálnej polohy, aby ju korektne nabilo. Magnetický spoj dostal okrúhly tvar, takže mu to je úplne ukradnuté. Vložíte ju tam dokonca i naopak, no už bez nabíjania.

krajší a praktickejší

Čo sa týka dizajnu, novinka má v porovnaní s predchádzajúcou generáciou IQOS 2.4 modernejšie vyzerajúce prevedenie s minimalistickým nádychom a vyrytým logom. Na výber sú štyri základné farby, z ktorých mi osobne najviac sedí čierna, pretože sa hodí asi ku každému outfitu. V prípade potreby je navyše možné obmieňať odnímateľné časti konštrukcie.

IQOS 3
Hlavnú časť vložíte do puzdra aj naopak, no bez nabíjania (FOTO Marek Urban)

Prenosné puzdro s vlastným akumulátorom dostalo trošku kompaktnejšie rozmery vrátane ladnejších kriviek, ktoré vytvárajú podmienky pre perfektnú ergonómiu. Keďže je užšie, sadne i do rúk menšieho vzrastu. A ako puzdro (výnimkou je iba jeden bok), tak aj hlavná časť IQOS 3 dostala na dotyk veľmi príjemný matný povrch. Všetko je tu pritom vyrobené z prvotriedneho plastu.

IQOS 3
Hlavná časť (FOTO Marek Urban)
IQOS 3
Bok puzdra s lesklým povrchom (FOTO Marek Urban)

Ak by ste hľadali tlačidlo pre aktiváciu bezdrôtovej technológie Bluetooth, tak ho v hardvérovej výbave už viac nenájdete. K dispozícii je iba päť na bielo svietiacich LEDiek a jedno hardvérové tlačidlo na vizuálne oznamovanie úrovne kapacity batérie. Nič viac ani netreba.

Rýchlejšie nabíjanie

Ako som už spomínal, výrobca sústredil značnú pozornosť inovácií na akumulátor a nabíjanie, vďaka čomu sa mu podarilo zlepšiť výdrž. Na jedno nabitie by mal dokázať spracovať niečo medzi okolo 30 tabakových náplní HEETS.

Na svoje si tu teda prídu predovšetkým aktívnejší používatelia. Pre tých menej aktívnych vyrobili kompaktnejšiu alternatívu s názvom IQOS 3 Multi.

IQOS 3
LED svetlo (FOTO Marek Urban)
IQOS 3
Obojstranné USB C (FOTO Marek Urban)

Výdrž hlavnej časti zostala bez zmeny, takže jedno plné nabitie znamená jednu náplň. Jediné, čo sa tu ešte zmenilo, je prítomnosť obojstranného USB C portu a rýchlosť akou nabíjací proces prebieha. Platí to navyše o oboch spôsoboch. Keď dopĺňate elektrickú energiu do puzdra, počkáte si niečo cez 100 minút, čiže asi o 10 až 15 percent kratšie.

TIP REDAKCIE
Z drahej handričky od Apple si uťahuje už aj Elon Musk. Začal predávať píšťalku za 50 dolárov

Potešilo ma, že keď sa inovovalo, nezabudli ani na jeden celkom vážny nedostatok IQOS 2.4. Prevádzková teplota totiž medzigeneračne porástla o slušných 20 stupňov Celzia, čo v praxi znamená, že pôvodný rozsah 10 – 40 nahradilo 0 – 50 stupňov.

IQOS 3
IQOS 3 (FOTO Marek Urban)

Nový IQOS 3 dostal asi všetko, čo od výrobcu žiadali fanúšikovia predchádzajúcej generácie. Porástla výdrž, dizajn je po novom krajší, používanie ešte praktickejšie a batéria nerobí v chladnom počasí problémy. Čo viac si priať? Mne osobne chýba k dokonalosti už len trošičku lepšia výdrž hlavnej časti.

Obe elektronické novinky z dielne spoločnosti Philip Morris sú k dispozícii od 3. decembra. Klasická verzia IQOS dostala odporúčanú cenovku vo výške 109 €, zatiaľ čo verzia IQOS 3 Multi stojí 99 €.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať