Výfuk zo spaľovacieho motora

EÚ: Máme potvrdené, že elektromobily životné prostredie zaťažujú menej

Ak si niekto myslí, že elektromobily znečisťujú naše ovzdušie ako tradičné autá na fosílne palivá, tak podľa EEA žije v omyle.

Ak si niekto ešte stále myslí, že elektromobily znečisťujú naše ovzdušie ako tradičné autá na fosílne palivá, tak podľa aktuálnych čísiel od európskej organizácie EEA žije v omyle. Tie totiž tvrdia, že sa s pohonom na elektrickú energiu momentálne spájajú až o 30 percent nižšie emisie.

To najlepšie na tom celom ale je, že táto priepasť neustále rastie. Z toho logicky vyplýva, že sa o pár desiatok rokov nebudú s elektromobilmi spájať takmer žiadne emisie skleníkových plynov.

Spomínaná organizácia European Environment Agency a jej čerstvo zverejnený report tvrdí, že znečisťovanie životného prostredia ich pohybom klesne do roku 2050 o viac ako 70 percent.

V neďalekej budúcnosti budeme na výrobu elektrickej energie využívať už iba premenu zachytenej solárnej energie alebo činnosti veterných turbín, nie spaľovanie uhlia alebo iných nerastných surovín, ako je tomu dnes.

Rýchlo-nabíjacie stanice Tesla Supercharger 3 sú už od samotných základov navrhnuté tak, aby boli schopné i produkovaťukladať energiu z obnoviteľných zdrojov. Preto ich vybavia solárnymi panelmi a stacionárnymi batériami. Tretia generácia by mala byť k dispozícii na prelome rokov 2018 a 2019, píše server Electrek.

TIP REDAKCIE
Dimensity 9000: Vlajkový čipset od MediaTeku bude 2x drahší než jeho predchodca
Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať