Priehľadný mobilný telefón

Skladacie telo nestačí: Sony vraj pracuje na priehľadnom smartfóne!

Spoločnosť Sony údajne vyvíja ako skladací, tak aj priehľadný mobilný telefón, ktorý by mal byť súčasťou našej neďalekej budúcnosti.

Spoločnosť Sony nepracuje len na skladacom, ale aj na priesvitnom mobilnom telefóne. Odborníci však hovoria až o niekoľkoročnom čakaní, pretože sme ešte len začali s integráciou snímačov odtlačkov prstov do displejov. Jedného dňa v nich totiž budú úplne všetky elektronické súčiastky.

Iniciatíva japonského samuraja vyplýva z len nedávno zverejneného patentu, ktorý si všimol holandský server LestsGoDigital. Patentová prihláška bola pritom podaná ešte počas marca tohto roka.

V odhalených dokumentoch Sony spomínajú dva typy netradične prevedených smartfónov. Jeden tvorí skladacia konštrukcia, zatiaľ čo ten druhý konštrukcia s čiastočne priesvitným prevedením. To znamená, že už nebudeme vidieť útroby, ale všetko, čo sa fyzicky nachádza za mobilným zariadením.

Patent ale zahŕňa aj niečo, čo vyzerá ako rolovací zobrazovací panel. S podobne ambicióznym nápadom vyrukoval aj juhokórejský gigant LG, ktorý nám ešte dávnejšie predviedol svoj futuristický televízor s podobou či flexibilitou kusu papiera. Keď si na ňom chcete niečo pozrieť, tak ho stačí rozložiť a potom už iba zavesiť na stenu ako umelecký obraz.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Kedy tieto novinky z dielne Sony uvidíme na vlastné oči, zatiaľ ani len netušíme. Časť z nich by mohla uzrieť svetlo sveta už počas nadchádzajúceho podujatia Mobile World Congress 2019, kedy nám odhalí svoje budúcoročné esá viacero renomovaných výrobcov z mobilného priemyslu vrátane spoločností Samsung a Huawei. Máme sa teda na čo tešiť.

Nižšie sú dostupné náčrty z patentu japonského výrobcu spotrebnej elektroniky.

Náčrty z odhaleného patentu Sony
Náčrty z odhaleného patentu Sony (FOTO LetsGoDigital)
Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať