IQOS 3 Multi

RECENZIA IQOS 3 Multi: Kompaktnejšia alternatíva

V uplynulých týždňoch sme sa dočkali hneď dvoch nových elektronických noviniek od spoločnosti Philip Morris, ktoré dostali názov IQOS 3 a IQOS 3 Multi.

V uplynulých týždňoch sme sa dočkali hneď dvoch elektronických noviniek od spoločnosti Philip Morris, ktoré dostali názov IQOS 3 a IQOS 3 Multi. Zatiaľ, čo prvý model reprezentuje nástupcu predchádzajúcej generácie, ten druhý možno označiť za úplne nový produkt s kompaktnejšou konštrukciou a mierne odlišným spôsobom fungovania.

Odlišným v tom, že jednu z dvoch noviniek už netvoria dve vzájomne spolupracujúce časti, ale iba jedna komplexná. Používateľ preto nemusí čakať na nabitie. Keď minie jednu tabakovú náplň HEETS, môže veselo z krabičky vytiahnuť ďalšiu a pokračovať ďalej.

IQOS 3 Multi dostal dlhú, úzku a aj relatívne tenkú konštrukciu s oblými krivkami a veľmi príjemným matným povrchom z plastu, ktorý nebudete chcieť pustiť z rúk. Rozmery sú citeľne kompaktnejšie ako v prípade IQOS 3, čo zároveň pocítite i na slabšej výdrži. Menej miesta predsa znamená menšiu kapacitu.

IQOS 3 Multi
IQOS 3 Multi

Konštrukcia obsahuje iba jedno hardvérové tlačidlo s dvomi notifikačnými svetlami a jedným USB C portom, za čo si výrobca zaslúži palec hore. Nový IQOS som vďaka tomu mohol nabíjať prostredníctvom nabíjačky od môjho smartfónu Huawei Mate 10 Pro, čo s 22 W adaptérom trvalo niečo okolo 40 minút.

Žiadne čakanie

Spomínaná doba nabíjania vám vie poskytnúť dostatok šťavy na to, aby ste mohli minúť 10 náplní HEETS ihneď po sebe. Používateľa teda nečaká čakanie na nabitie hlavnej časti, ktorá je v tomto prípade neoddeliteľnou súčasťou tej druhej. A z toho vyplýva, že je k dispozícii iba jeden spoločný akumulátor.

IQOS 3 Multi
IQOS 3 Multi
IQOS 3 Multi
IQOS 3 Multi
IQOS 3 Multi
IQOS 3 Multi

Na svoje si preto prídu predovšetkým tí, ktorí sa radia medzi takzvaných menej aktívnejších fajčiarov. Pre tých ostatných vyrobili klasický IQOS 3.

Keď ale na druhú stranu zoberiem do úvahy vyššie spomínaný čas, myslím si, že nejde o žiadnu katastrofu. Na dlhšie akcie stačí iba zobrať kompaktnú externú batériu a počas prestávok priebežne dopĺňať šťavu. Ľutovať teda nemusia ani tí aktívnejší. Predovšetkým, ak im záleží na kompaktných rozmeroch.

Intuitívne používanie

Čo sa týka intuitívnosti používania, nový IQOS 3 Multi si neviem vynachváliť, pretože to už byť jednoduchšie snáď ani nemôže. Pred vložením HEETS iba presuniete malý poklop a už vám v tom vôbec nič nebráni. Keď skončíte, treba jemne nadvihnúť vrchnú časť konštrukcie a vytiahnuť trčiacu náplň, po čom sa poklop sám vráti na svoje pôvodne miesto.

IQOS 3 Multi
IQOS 3 Multi (FOTO Marek Urban)

Ak po niektorej z dvoch noviniek z dielne Philip Morris náhodou pokukujete, treba pozerať na to, aké sú vaše nároky na rozmery. Pokiaľ vám neprekáža citeľne väčší IQOS 3, tak odporúčam ten. Keď si však potrpíte na kompaktnej konštrukcii, ktorá vám v stiesnenom vrecku zaberie menej miesta, tak by ste mali siahnuť po IQOS 3 Multi. Treba sa iba zmieriť s tým, že dostal kratšiu výdrž na jedno nabitie.