VIDEO: Nový iPad Pro prešiel neľútostným testom odolnosti, veľa toho nevydrží

iOS novinka je tak trošku krehká.

0

Jeden z najčerstvejších počinov z dielne kalifornského jabĺčka nám predviedol, čo všetko zvládne jeho kovová konštrukcia alebo ochranné sklo na prednej či zadnej strane. Nový iPad Pro sa preto nevyhol ani ohýbaniu, počas ktorého bol po vyvinutí relatívne malej sily zlomený na dve časti.

Tento jedinečný okamih vrátane ďalších nájdete v zhruba 7 minút trvajúcom videu od populárneho tech YouTubera s prezývkou JerryRigEverything.

Jeho test bol zameraný na zistenie toho, koľko zvládne hliníkové telo nového iOS tabletu. Z toho teda vyplýva, že ho vôbec, ale vôbec nešetril, pričom to isté platí i o elektrickom styluse Apple Pencil 2, ktorého čakal podobný osud.

Tablet sa podrobil škriabaniu ostrým predmetom po povrchu konštrukcie či skla, skúške ohňom a nakoniec aj ohýbaniu, po čom nadobro prestal fungovať. Nie je sa ale ani čomu čudovať, keďže ho YouTuber zlomil ako kus tenkého drievka. Krehký hliník nezvládol dokonca ani relatívnu malú silu, čo znamená, že môže byť počas bežného používania celkom rýchlo fyzicky poškodený. Stačí len, ak si nedáme chvíľu pozor a náhodou ho na gauči trošku prisadneme.

Tohtoročný iPad Pro patrí medzi špičku mobilného priemyslu, čo je logicky cítiť i na poriadne mastnej cenovke. Poháňa ho bezkonkurenčný čipset A12X Bionic a namiesto roky zaužívaného Lightning portu ponúka schopnejšiu USB C alternatívu.