Apple A12 Bionic

A12X Bionic je najvýkonnejší mobilný čipset na planéte

Nové iOS tablety poháňa vylepšená verzia čipsetu A12 Bionic, ktorá patrí podľa slov výrobcu na samotných vrchol mobilného priemyslu.

Nové iOS tablety poháňa vylepšená verzia čipsetu A12 Bionic, ktorá patrí podľa posledných benchmarkov na samotných vrchol mobilného priemyslu. Novinka A12X pozostáva z neskutočných 10 miliárd tranzistorov a jej hlavný procesor má o dve jadrá viac, ako dostal predchodca z iPhone XS.

To najpodstatnejšie ale je, že používateľ môže počítať s citeľne lepším výkonom. V praxi to znamená, že nový iPad Pro nemá problém poraziť ani podaktoré osobné počítače. Ešte čerstvý výsledok testu výkonu z populárnej benchmark aplikácie Geekbench4 hovorí za všetko.

Čipset A12X Bionic vyrábajú prostredníctvom 7 nm procesu, stojí na prvotriednej Fusion architektúre a okrem 8-jadrového procesoru je jeho súčasťou aj špičkový grafický procesor priamo z dielne Apple. Nechýba mu však ani vynovený AI procesor (tzv. NPU), vďaka ktorému môže prítomná umelá inteligencia fungovať i keď je mobilné zariadenie offline.

Výkon A12X Bionic

Čo sa týka vyššie spomínaného porovnania A12X s A12, tak novšia verzia ponúka až o 90 % lepší výpočtový výkon viacerých jadier. Nový iPad Pro bol preto schopný nadobudnúť v benchmark aplikácii Geekbench4 dychberúcich 18 217 bodov (A12 mal okolo 11 000).

TIP REDAKCIE
Elon Musk sa zbavuje svojho majetku, luxusnú vilu predáva so zľavou

Ide teda o poriadnu beštiu, ktorej sa zatiaľ z príslušnej kategórie čipsetov nič nevyrovná Snapdragon 845 a ani 7 nm Kirin 980. Uvidíme, čo prinesie blízka budúcnosť, no dovtedy zostáva situácia na tróne bez akejkoľvek zmeny.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať