koncept

LG má šialený patent, predstavuje si smartfón so 16-timi kamerami

V minulosti žiadny, neskôr jeden, potom dva, tri, štyri… a v budúcnosti možno až šestnásť.

V minulosti žiadny, neskôr jeden, potom dva, tri, štyri… a v budúcnosti možno až šestnásť. Reč je o počte fotoaparátov, ktorými sú vybavené mobilné telefóny. Najnovšie v tejto triede zaujalo kórejské LG, a to novým patentom.

LetsGoDigital si všimol čerstvý patent a udelenie ochrannej známky príslušného amerického úradu (USPTO), ktorý hovorí jasne. LG sa pohráva s myšlienkou, že jedného dňa môže priniesť na trh smartfón so 16-timi fotoaparátmi.

Každý z fotoaparátov by pritom mal pracovať s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami a vlastnosťami. Jedným stlačením spúšte napríklad dokáže vyhotoviť súčasne 16 mierne odlišných snímok, z ktorých by sme si vybrali tú, ktorá sa nám páči najviac.

lg patent
UPSTO

Vzdialenejšie objekty by sa ľahšie fotografovali vďaka pokročilému optickému priblíženiu a ponúka sa tiež ultra široký záber, s ktorým majú v LG dlhodobé skúsenosti. Takáto zostava by istotne vykúzlila vysoko kvalitné portréty. Veľké množstvo snímačov si lepšie poradí s hĺbkou ostrosti a pripraví dokonalé zvýraznenie snímaného objektu od pozadia.

lg patent 1
UPSTOf

V LG myslia aj na selfie. Nie, 16 fotoaparátov nechcú natlačiť aj na prednú stranu. Ako alternatívne riešenie má poslúžiť malé zrkadielko na zadnej strane zariadenia, poprípade zrkadlová povrchová úprava, v ktorej uvidíte svoj obraz. Selfie si tak vyhotovíte hlavným 16-okým fotoaparátom.

Samozrejme, existencia patentu ešte nezaručuje, že sa dočkáme aj reálneho komerčného produktu. Kam to s mobilnými fotoaparátmi ale smeruje, vieme. Už začiatkom roka 2019 spoznáme dlho očakávaný model Nokia 9, ktorý bude mať päť fotoaparátov.

So šestnástimi kamerami sa už pýši unikátny fotoaparát Light L16, ktorého technológia má podľa skorších správ poputovať aj do mobilného priemyslu. Zatiaľ sa však žiadne nové informácie neobjavili.

Total
3
Zdieľaní