Samsung Galaxy A9

Samsung Galaxy A9 oficiálne: Čo dokáže prvý smartfón na svete so 4 foťákmi vzadu?

Samsung oficiálne predstavil Samsung Galaxy A9 so štyrmi fotoaparátmi na zadnej strane. Čo všetko dokážu a prečo je ich tak veľa?

Samsung dnes v Miláne oficiálne prestavil nový prírastok do rodiny Galaxy A. Zariadenie sa volá Galaxy A9 a ako prvý smartfón na svete na zadnej strane ponúka až 4 fotoaparáty. Poďte sa pozrieť, na čo slúžia.

Samsung Galaxy A9
Zvrchu: Ultraširokouhlý fotoaparát, zoom fotoaparát, hlavný 24 Mpx fotoaparát, snímač hĺbky záberu.

Samsung Galaxy A9: Prečo 4 fotoaparáty?

Každý jeden zo snímačov na novom Samsung Galaxy A9 má svoju úlohu. Ak sa vám to zdá priveľa, možno sa nemýlite a možno áno. Všetko záleží od toho ako využívate svoj smartfón. Medzi hlavné výhody štyroch fotoaparátov radíme:

[the_ad id=”16606″]
  • Dvojnásobný optický zoom pre zachytenie objektov z väčšej vzdialenosti
  • Ultraširokouhlý objektív pre zachytenie čo najväčšej časti obrazu. V kombinácii s umelou inteligenciou, ktorá dokáže rozpoznať scénu môže ísť o veľmi zaujímavú kombináciu.
  • Selektívna hĺbka ostrosti, ktorú si môžete prispôsobiť podľa seba vám umožní vytvárať zábery s efektom bokeh (rozmazaným pozadím).
  • 24 Mpx senzor ponúka dosť vysoké rozlíšenie pre nádherné snímky, a to v ostrom svetle, tak aj za nepriaznivých svetelných podmienok.
Samsung Galaxy A9
Samsung Galaxy A9

Samsung Galaxy A9: Zvyšok výbavy

V Samsung Galaxy A9 okrem štyroch fotoaparátov nájdete aj 3 800 mAh batériu, ktorá zariadenie dokáže udržať tikať celý náročný pracovný deň alebo dva nenáročné dni. Dobrou správou je aj zakomponovanie 128 GB úložiska, vďaka čomu môžete fotiť skutočne všetko bez obáv, že vám dôjde úložisko. Ak by ste sa predsa len dostali do tejto pozície tak vedzte, že si kapacitu môžete rozšíriť pomocou microSD karty o ďalších 512 GB.

TIP REDAKCIE
MediaTek chystá čipset pre lacnejšie vlajkové lode. Takýto výkon môžete čakať!
Samsung Galaxy A9
Samsung Galaxy A9

Galaxy A9 poháňa osemjadrový procesor Snapdragon 660 s jadrami o takte 2.2 GHz, 6 GB operačnej pamäte RAM a spomínané 128 GB úložisko. Zariadenie disponuje 6,3-palcovým Full HD+ (2 220 x 1 080) Super AMOLED displejom so zaoblenými rohmi.

[the_ad id=”16613″]

Miernym sklamaním je, že Samsung nový Galaxy A9 vybavil starším Android 8.0 Oreo a nie novým Android 9 Pie. Sme si ale istí, že aktualizácia príde, no momentálne nevieme kedy.

Samsung Galaxy A9
Samsung Galaxy A9

Samsung Galaxy A9: Cena a dostupnosť

Samsung Galaxy A9 bude na Slovensku k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 579 €. Do obchodov sa dostane v polovici novembra. V čiernej farbe bude exkluzívne dostupný len u operátora Orange, v špeciálnej gradientnej modrej (Lemonade Blue) farbe zas v značkových predajniach Samsung.

[the_ad id=”16606″]

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať