Nokia 9 ako najpokrokovejšia vlajková loď značky zatiaľ predstavená nebola, aj keď sa to miestami ešte nedávno očakávalo. Októbrovú nádielku vlajkových lodí nerozšírila a podľa všetkého si vypýta pozornosť až v prvých mesiacoch roka 2019. 

Nokia 9 je stále predmetom niekoľkých špekulácií a dohadov, ktoré ale dostávajú istejšie kontúry. Pokochať sa môžeme vôbec prvým renderom, ktorý Nokiu 9 zobrazuje v celej kráse.

Render vytvoril na základe priemyselnej schémy Steve H zo serveru Onleaks/91mobiles, ktorý vie byť veľmi presný, čo sa zobrazenia ešte nepredstavených elektronických zariadení týka. Nokia 9 bude podľa neho skutočne vybavená až piatimi primárnymi obrazovými snímačmi, ktoré doplní LED blesk a nejaký ten dodatočný senzor.

nokia 9
OnLeaks

Zadná strana tak vyzerá nevídane, pričom ju nenarúša žiadny snímač odtlačkov prstov. Má byť umiestnený pod displejom rovnako ako pri Huawei Mate 20 Pro alebo OnePlus 6T.

Nokia 9 by nemala byť extrémne veľká, aj keď o kompaktný smartfón určite nepôjde. Dokazujú to predbežne celkové rozmery 155 x 75 x 7,9 mm a informácia o 5,9-palcovom QHD displeji.

Nokia 9
OnLeaks

Čo je skvelé, obrazovka nebude disponovať žiadnym nevzhľadným zárezom, ktorý je v súčasnosti vidieť takmer na každom novom smartfóne. Spomína sa tiež Snapdragon 845, bezdrôtové nabíjanie a konštrukcia vyhotovená z kovu a skla.

Aj keď to čerstvé informácie neuvádzajú, podľa aktuálneho portfólia výrobcu je jasné, že Nokiu 9 poženie čistý operačný systém. Výborná alternatíva ku Google Pixel 3 XL bude na trhu určite vítaná.

Nokia 9