iPhone XR

Oddnes sa na Slovensku začína predávať iPhone XR

Od dnešného dňa je na pultoch slovenských obchodov dostupný iPhone XR. Po prémiovom iPhone XS tak prišiel rad i na iOS smartfón s najnižšou cenovkou.

Od dnešného dňa je na pultoch slovenských obchodov dostupný iPhone XR. Po prémiovom iPhone XS a XS Max tak prišiel rad i na tohtoročný iOS smartfón s najnižšou cenovkou, ktorý dostal za úlohu nahradiť minuloročný iPhone 8. Čo všetko je v ponuke a koľko si za novinku pýtajú naši predajcovia?

Základný model iPhone XR je na Slovensku dostupný za sumu okolo 860 €. Ide o 64 GB verziu, 128 GB vychádza 930 € a 256 GB alternatíva stojí až cez 1 000 €.

iPhone XR dostal do svojej hardvérovej výbavy nový Liquid Retina (vylepšené LCD) displej so 6,1″ uhlopriečkou a hustotou pixelov o veľkosti bohato postačujúcich 326 ppi. Nechýba mu však ani bezkonkurenčne výkonný čipset A12 Bionic, certifikácia podľa štandardu IP67, 12 Mpx hlavný fotoaparát s novým snímačom alebo batéria s lepšou výdržou. Výrobca sľubuje v porovnaní s iPhone 8 Plus približne tých 90 minút navyše.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!

Čo sa týka konštrukčného spracovania, ide o kombináciu dvoch kusov odolných skiel a precízne opracovaného hliníkového rámika, nie nehrdzavejúcej ocele ako v prípade iPhone XS. Potenciálni zákazníci majú na výber z viacerých farebných prevedení, a to vrátane žltej, červenej alebo štýlovej modrej.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať