Tesla Model 3

Tesla zaradila do ponuky nový Model 3, má mid-range batériu

Americká automobilka Tesla zaradila do svojho portfólia štvorkolesovú novinku. Nová verzia elektromobilu Model 3 reprezentuje zlatú strednú cestu.

Americká automobilka Tesla zaradila do svojho portfólia štvorkolesovú novinku. Nová verzia elektromobilu Model 3 reprezentuje zlatú strednú cestu, čo okrem cenovky odráža aj samotný dozajd. Mid-range akumulátor v útrobách karosérie zvládne na jedno nabitie prejsť okolo 420 kilometrov.

Ako píše Electrek, ide o celkom príjemné prekvapenie. Nič podobné sme totiž od spoločnosti Tesla neočakávali. Na základný model za 35 000 dolárov čakajú mnohí, no tento za 45 000 dolárov mnohých z nás akurát tak dobre zaskočil. Dlhšie ponúkaný Long Range model za 49 000 dolárov má tak po novom cenovo dostupnejšiu alternatívu, ktorá ponúka o 80 kilometrov slabší dojazd.

Okrem Long Range modelu je ešte k dispozícii i nedávno predstavený Model 3 Performance, ktorý dostal dychberúcu akceleráciu. Tú je ale cítiť aj na cenovke, pretože tento elektromobil stojí až 80 000 dolárov. Majiteľ sa však môže tešiť na zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 3,5 sekundy, biely interiér, dvojicu rôznych elektromotorov, brutálnu maximálnu rýchlosť a aj na dojazd o veľkosti 500 kilometrov.

TIP REDAKCIE
Apple, Google aj TikTok musia v Rusku otvoriť pobočky. Miestny úrad sa vyhráža reštrikciami

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať