Chladiaci systém Mate 20 X

TOP 5 vecí z výbavy Huawei Mate 20 X

To najlepšie z výbavy nového Android smartfónu Huawei Mate 20 X.

Tento rok sme sa okrem Mate 20 a Mate 20 Pro dočkali aj modelu pre náruživých hráčov. Huawei Mate 20 X totiž ponúka asi všetko dôležité, čo potrebujú na to, aby si na smartfóne mohli dobre zahrať. A nielen to.

Až 7,2-palcová novinka od spoločnosti Huawei vyniká hneď po viacerých stránkach. Okrem ozrutnej uhlopriečky má vo svojom repertoári aj doslova brutálny výpočtový výkon, ktorý je navyše krytý špeciálne navrhnutým chladením prostredníctvom kombinácie parnej komory a grafénu. Pridajte si k tomu ešte 5 000 mAh batériu, pohlcujúci zvukový systém vrátane podpory pre originálny stylus M-Pen a vznikne z toho celkom ambiciózna Android mašinka.

Brutálny výkon

O výkon Mate 20 X sa stará pokročilý, iba 7-nanometrový čipset Kirin 980 (trúfa si na Apple A12 Bionic), ktorému asistuje opäť o niečo schopnejšia umelá inteligencia spolu s technológiou GPU Turbo vo vylepšenej verzii 2.0. Používateľ tohto čerstvo predstaveného smartfónu má teda k dispozícii veľmi nebezpečný hardvér, s akým si zahrá aj tie graficky najnáročnejšie herné tituly.

Kirin 980
Kirin 980

Špeciálne chladenie

Výkonný hardvér potrebuje aj výkonné chladenie. Inžinieri z Huawei preto zhotovili kvapalný viac-dimenzionálny chladiaci systém s názvom Supercool, ktorý kombinuje takzvanú parnú komoru s grafénovým povlakom na efektívny rozptyl vzniknutého tepla v útrobách konštrukcie. Vďaka tejto užitočnej inovácii by mal byť k dispozícii ničím nerušený herný zážitok so stabilným fps.

Huawei Mate 20 X
Huawei Mate 20 X

Ozrutný displej

Ako už bolo spomínané, displej na prednej strane Mate 20 X dosahuje až 7,2 palca. Niečo tak obrovské nájdete na pultoch obchodov len veľmi ťažko. Najlepšie na tom celom ale je, že ozrutná obrazovka pozostáva z OLED technológie, ktorá okrem špičkovej energetickej efektivity vyniká i krásnymi sýtymi farbami, reálne vyzerajúcou čiernou a skvelým kontrastom. Kombinácia týchto vlastností zaručuje, že obraz pred nami bude pastvou pre oči.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1
Huawei Mate 20 X
Huawei Mate 20 X

Pohlcujúci zvuk

Keďže sa tu bavíme o hernom smartfóne, vo výbave nesmie chýbať ani poriadny zvukový výstup. Huawei preto nezabudol ani na takzvaný stereofónny audio systém. Ide o dva strategicky umiestnené symetrické reproduktory so slušným dynamickým rozsahom až do 40 dB. Používateľ sa vraj môže spoľahnúť na krištáľovo čistú reprodukciu zvuku a aj na bohaté audio detaily, ktoré ho prenesú priamo na virtuálne bojisko.

Huawei Mate 20 X
Huawei Mate 20 X

M-PEN

Mnohí z vás už nepochybne zachytili, že nový Huawei Mate 20 X dostal okrem iného aj podporu pre originálny stylus s názvom M-Pen. Toto príslušenstvo funguje podobne, ako funguje S Pen z dielne spoločnosti Samsung, ktorý je pevnou súčasťou smartfónov z modelového radu Note. V tom prípade sa však musí stylus dodatočne dokúpiť. Konštrukcia novinky však nedisponuje žiadnym otvorom, kam by ho bolo možné uschovať.

M-Pen
M-Pen
Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať