Samsung Galaxy S10

Držte sa: Samsung by mal vybaviť Galaxy S10 až 48 Mpx foťákom!

Nadchádzajúca vlajková loď juhokórejského giganta, model Galaxy S10, môže dostať fotoaparát s nadštandardne vysokým rozlíšením.

Nadchádzajúca vlajková loď juhokórejského giganta, model Galaxy S10, môže dostať fotoaparát s nadštandardne vysokým rozlíšením. Samsung totiž predstavil dva nové špičkové snímače, ktoré kombinujú až 48 Mpx s dvomi kľúčovými technológiami. Prvou je ISOCELL Plus a tou druhou zase Tetracell.

Na čo teda slúžia? Keďže oba čerstvé snímače s názvom GM1 (48 Mpx) a GD1 (32 Mpx) tvoria malé, iba 0,8 μm pixely, výrobca spotrebnej elektroniky musel nájsť spôsob, ako vykompenzovať stratu svetla.

Preto využil takzvanú Tetracell technológiu, ktorá kombinuje 4 malé pixely do jedného veľkého, aby zdvihol kvalitu fotografie. Čím je totiž pixel rozmernejší, tým viac svetla sa dostane do záberu. ISOCELL Plus pre zmenu optimalizuje výkon malých pixelov, píše PocketNow, čo by malo tiež prispieť k vyššej kvalite. Predovšetkým pri fotení v zlých svetelných podmienkach.

Vraj pre Galaxy S10

Niektorí odborníci špekulujú, že dvojica čerstvo predstavených snímačov zažije svoju premiéru v ďalšej generácii vlajkovej lode spoločnosti Samsung. Sú predsa šetrné na priestor, dostali okrem iného aj moderné technologické vymoženosti a hromadná produkcia odštartuje pred koncom tohto roka.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!
Nové snímače z dielne spoločnosti Samsung
Nové snímače z dielne spoločnosti Samsung

Všetko teda nasvedčuje tomu, že ide o dva kusy pokročilého hardvéru pre high-end smartfón Galaxy S10, ktorý uzrie svetlo sveta pred začiatkom podujatia Mobile World Congress v španielskej Barcelone.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať