LG watch W7

LG predstavilo hybridné hodinky, ktoré majú displej aj fyzické ručičky

Stáva sa zvykom, že výrobcovia vlajkové lode druhého polroka predvedú aj s novými inteligentnými hodinkami. Učinil tak Samsung, Apple, to isté čaká Huawei a LG nové hodinky ukázalo popri premiére vlajkového LG V40 ThinQ.

Stáva sa zvykom, že výrobcovia vlajkové lode druhého polroka predvedú aj s novými inteligentnými hodinkami. Učinil tak Samsung, Apple, to isté čaká Huawei a LG nové hodinky ukázalo popri premiére vlajkového LG V40 ThinQ.

Hneď na úvod napíšeme, že hodinky LG Watch W7, ako sa nazývajú, sú iné ako hodinky hlavnej konkurencie. To, že sú drahšie spomenieme tiež. LG vyprodukovalo hybridné inteligentné hodinky, na čom by nič zvláštne nebolo. Na trhu pár takýchto modelov nájdeme. Tie ale nemajú obrazovku.

LG Watch W7 ale majú okrúhly 1,2-palcový LCD displej s rozlíšením 360 x 360 pixelov a… fyzické ukazovatele času, teda ručičky (pohon Quartz). Displej sa logicky nachádza pod ručičkami a pracuje nezávisle.

LG watch W7
LG

Pre kontrolu času sa stačí na hodinky pozrieť ako na akékoľvek iné mechanické hodinky. Pokiaľ budete hodinky používať v mechanickom režime so zhasnutým displejom, vydržia na jedno nabitie aj 100 dní. Naopak, inteligentný režim so všetkým, čo k tomu patrí znesie jeden-dva užívateľské dni (240 mAh batéria).

Displej hodiniek reaguje na dotyky. Vrstva pre zaznamenávanie dotykov sa z displeja presunula do krycieho skla hodiniek. Hodinky bežia pod taktovkou operačného systému Wear OS od Google. Hardvérová výbava nemá zrovna nálepku „2018“. Operačná pamäť má 768 MB, interná pamäť 4 GB a ako platforma slúži 2,5 roka starý Snapdragon Wear 2100.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovákov ohrozuje nový podvod. Okradnú vás o peniaze, mieria na to najzákladnejšie!
LG watch W7
LG

Hodinky sú odolné voči vode a prachu (IP68), majú WiFi, Bluetooth, senzor tlaku, 9-osový gyroskop a vážia 79,5 gramu. Určite sa pýtate, ako sa na taký displej pozerá a ako sa ovláda, keďže fyzické ručičky očividne musia zavadzať.

Pokiaľ vám budú ukazovatele vo výhľade na niektorú časť obrazovky zavadzať, stlačíte tlačidlo na bočnej strane hodiniek, ručičky sa vzájomné prekryjú a nasmerujú na 12., 9., 6. alebo 3. hodinu. Nie sme si zrovna istí, či je toto vrchol užívateľského komfortu a intuitívneho ovládania. Radi to zhodnotíme v praxi.

lg watch W7
Takto nejak to vyzerá v praxi / Twitter, M. Brownlee

Ak vás ďalej zaujíma NFC, GPS alebo snímač srdcového tepu, musíte sa poobzerať inde. LG Watch W7 tieto vymoženosti nemajú. Ono v podstate v hodinkách ani nie je priestor pre takéto komponenty. Časť útrob zabral mechanický strojček.

Vyhotovenie hodiniek je, samozrejme, veľmi kvalitné a cielia hlavne na štýlovejšie zmýšľajúcich zákazníkov, ktorí chcú možno vlastniť skutočné mechanické hodinky, ale s nádychom modernej digitálnej smart éry.

V Amerike začne tieto výsostne originálne hodinky predávať 14. októbra predajca BestBuy za 449 dolárov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať