apple watch

Apple Watch prichádzajú s väčším displejom, dvojnásobným výkonom a EKG snímaním!

Spoločnosť Apple na dnešnej tlačovej konferencii predstavila okrem trojice nových smartfónov iPhone aj 4. generáciu najpredávanejších hodiniek na svete – Apple Watch.

Spoločnosť Apple na dnešnej tlačovej konferencii predstavuje okrem trojice nových smartfónov iPhone aj 4. generáciu najpredávanejších hodiniek na svete – Apple Watch.

Apple Watch 4. generácie neprešli revolučnou zmenou, ale precíznymi vylepšeniami, ktoré nielen skalní fanúšikovia produktov Apple určite ocenia. V minulosti sa napríklad špekulovalo o okrúhlom ciferníku po vzore mnohej konkurencie, čo nová generácia hodiniek definitívne vyvrátila.

Apple Watch prichádzajú v dvoch nových veľkostiach, aj s úplne novým a väčším displejom. Doteraz známe 38 a 42 mm prevedenia nahrádza 40 a 44 mm priemer tela hodiniek. Obrazovka je oproti predošlej generácii väčšia o približne 30 percent (pri oboch rozmeroch). Siaha až po samé okraje tela, kde je mierne zakrivená.

apple watch
Apple

Zadná časť hodiniek je vyhotovená z tmavej keramiky, čo má zabezpečiť dokonalejšie bezdrôtové pripojenie. Displej chráni zafírová vrstva, hodinky sú o niečo tenšie a integrovaný reproduktor je o 50 percent hlasnejší.

Hodinky poháňa nový 64-bitový dvojjadrový procesor Apple S4, ktorý 2-násobne výkonnejší oproti predchádzajúcemu zdroju výkonu. Nový je tiež grafický čip. Akcelerometer a gyroskop pracujú o 800 percent rýchlejšie.

Apple Watch napr. rozpoznajú, že ich nositeľ spadol na zem a zavolajú na vopred určené kontakty, resp. tiesňovú linku. Teda, po jednej minúte nehybnosti užívateľa. Ak spadnete pri športovaní a zakrátko sa pozbierate, záchranári váš naháňať nebudú.

apple watch
Apple

Pozor, hodinky Apple Watch sú prvým, pre bežných spotrebiteľov dostupným zariadením, ktoré disponuje funkcionalitou elektrokardiogramu, teda EKG. Postaral so o to nový elektronický snímač srdcovej frekvencie. Prítomný tiež zostáva optický senzor pre rýchlejšie a jednoduchšie meranie počas všedného dňa.

TIP REDAKCIE
Spotify odstránilo z aplikácie režim Car View, vodiči hromžia

Pri exaktnejšom EKG meraní položíte prst druhej ruky na otočnú digitálnu korunku na boku hodiniek a počkáte 30 sekúnd. Za pol minúty hodinky zanalyzujú údaje z elektronického snímača na spodnej strane hodiniek a zo snímača v korunke. Výsledné dáta môžete následne zdieľať so svojim lekárom.

Výbava hodiniek ďalej zahŕňa mobilnú LTE konektivitu, GPS, výškomer, Bluetooth 5.0 či aktualizované ciferníky (Watch Faces) alebo užívateľské prostredie operačného systému. Hodinky sú utesnené, čiže s nimi môžete plávať, a to všetko s 18 hodinovou výdržou na jedno nabitie. Apple na pódiu divadla Steve Jobs hovoril o „celodennej výdrži“.

apple watch
Apple

Hodinky budú dostupné v zlatej, šedej a striebornej farbe tela, ktoré je vyhotovené buď z nehrdzavejúcej ocele, alebo z hliníka.

Náramky z predošlej generácie hodiniek sú s novým modelom kompatibilné. Predaj verzie bez mobilného LTE pripojenia štartuje v 26 krajinách sveta. Dokonalejší model s mobilnou konektivitou sa najskôr objaví na trhoch 16-tich krajín a v ponukách 32 operátorov.

Apple Watch 4. generácie sa budú predávať za 499 dolárov. Na mysli máme lepšie vybavený model s LTE pripojením a konštrukciou z hliníka. Verzia z nehrdzavejúcej ocele stojí až 699 dolárov. GPS verzia štartuje s cenou 399 amerických dolárov. Na európske ceny si musíme počkať.

Apple Watch 4. generácie

https://www.youtube.com/watch?v=HXs8G7Kjrd8

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať