Samsung Galaxy Watch oficiálne: Dlhšia výdrž batérie, štýl a vysoká odolnosť

Samsung dnes na pódiu v americkom meste New York predstavil okrem smartfónu Samsung Galaxy Note 9 aj inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch, ktoré prichádzajú v dvoch veľkostiach.

Samsung dnes na pódiu v americkom meste New York predstavil okrem smartfónu Samsung Galaxy Note 9 aj inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch, ktoré budú dostupné v dvoch veľkostiach.

Samsung Galaxy Watch prichádzajú s novým pomenovaním, ktoré lepšie vypovedá o príslušnosti k modelovému radu mobilných zariadení Samsung Galaxy.

Inteligentné hodinky napriek novému názvu nadväzujú na predošlú generáciu. Zdokonalenie prebehlo na tých správnych miestach, hlavne v oblastí výdrže na jedno nabitie.

Samsung Galaxy WatchPodľa slov výrobcu, hodinky Samsung Galaxy Watch vydržia na jedno nabitie „tikať“ niekoľko dní (cca 80 hodín). Výdrž bude ale závisieť od intenzity používania. Hlavne LTE a GPS konektivita môžu výdrž stiahnuť.

Pod vylepšenú výdrž na jedno nabitie sa podpísal efektívne pracujúci čipset Exynos 9110, ktorý si Samsung navrhol a vyrobil sám. Riešenie od spoločnosti Qualcomm, Snapdragon Wear 2100, má viac ako 2,5 roka. Nový čipset tento výrobca predstaví až niekedy v najbližších týždňoch.

Samsung Galaxy Watch

Hodinkám dominuje okrúhly AMOLED displej s jemným rozlíšením 360 x 360 pixelov. Obrazovku chráni odolná vrstva Gorilla Glass DX+ a osadená je do poctivého tela vyhotoveného z kovu. Vymeniteľné remienky rôznych typov a prevedení sú samozrejmosťou (22 mm).

Pozor, hodinky prichádzajú v dvoch veľkostiach – priemer 46 mm (strieborné a čierne) a 42 mm (ružová). Menší priemer ocení nežnejšie pohlavie.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Astronauti NASA ostali zavretí v ISS. Mohol by ich usmrtiť vesmírny odpad

Samsung Galaxy Watch

Samsung Galaxy Watch poháňa operačný systém Tizen v novej verzii 4.0, čiže opäť dielo samotného výrobcu. Špekulácie ohľadom WearOS od Google sa nepotvrdili. K vylepšeným fitness aplikáciám pre sledovanie fyzickej aktivity pribudlo meranie hladiny stresu a kvality spánku.

S hodinkami môžete pohodlne plávať, keďže sú vodotesné (5 ATM). Dizajn sa ale neprikláňa k športovým aktivitám a je univerzálny. S pekne navrhnutým ciferníkom sa hodí k saku či na voľné nosenie.

Samsung Galaxy Watch

Hodinky ďalej disponujú 3G/LTE (eSIM) a GPS konektivitou, WiFi, NFC, Bluetooth 4.2, barometrom, snímačom tepu a okolitého svetla, nechýba gyroskop, 4 GB interná pamäť, bezdrôtové nabíjanie (475 mAh a 270 mAh menší model) alebo dokonca vojenská odolnosť MIL-STD-810G.

Samsung Galaxy Watch

Samsung Galaxy Watch sa vo verzii Bluetooth začnú na Slovensku predávať od 7. septembra. Predbežne si ich ale môžete objednať už dnes na tejto adrese. Nad dostupnosťou LTE verzie zatiaľ visí otáznik.

Závisieť bude od toho, či sa naši operátori dokážu vysporiadať s technológiou eSIM. Ak nie, dostupnosť na našom trhu by bola logicky zbytočná. Oficiálnu cenu doplníme neskôr. Samsung ju zatiaľ nezverejnil.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať