Honor 8X

TOP 5 vecí z výbavy Honor 8X

Honor 8X kombinuje telo z prémiových materiálov s ozrutnou uhlopriečkou, výrezom a špičkovo vybavenými fotoaparátmi. To však ani zďaleka nie je všetko.

Honor počas uplynulého týždňa vyrukoval s dlhšie avizovanou novinkou. Cenovo dostupný model Honor 8X kombinuje telo z prémiových materiálov s ozrutnou uhlopriečkou, výrezom a špičkovo vybavenými fotoaparátmi. To však ani zďaleka nie je všetko, čo tu stojí za zmienku.

Každý potenciálny zákazník sa môže okrem iného tešiť aj na lepší príjem signálu v priestoroch, na umelou inteligenciou vylepšené selfie či markantne kvalitnejšie telefónne hovory. Umelá inteligencia ale pomáha tomuto čerstvo predstavenému Android smartfónu aj so špeciálnym režimom, ktorý je určený na fotenie športových záberov.

Poďme sa teda pozrieť na detaily.

Kvalitnejšie hovory

Výrobca počas predstavovania mobilnej novinky spomenul i kvalitnejšie hovory. A aby dokázal, že nejde o lacný marketingový trik, tak na Pražskom hrade predviedol aj dve názorné ukážky svojej novej technológie v podobe hlasových nahrávok.

Jeden telefonát prebiehal prostredníctvom bežného smartfónu, druhý zase prostredníctvom Honor 8X. A výsledok? Rozdiel v kvalite hlasu bol tak veľký, že by ste ho postrehli už v priebehu prvých sekúnd od spustenia druhej nahrávky.

Honor 8X

Lepší signál

Honor 8X vyniká aj v lepšom príjme signálu siete mobilných operátorov. Týka sa to pre elektroniku komplikovaných priestorov, ako sú napríklad výťahy, kedy prebehne citeľne rýchlejšie obnovenie strateného spojenia s mobilnou sieťou. V útrobách smartfónu je totiž prítomná špeciálne navrhnutá anténa, ktorá si vie poradiť s takto nehostinnými podmienkami trošku lepšie ako tá bežná.

TIP REDAKCIE
Rockstar hasí problémy s trilógiou GTA, sľubuje aktualizácie a hry zadarmo

Špičkové selfie

Novinka Honor 8X využíva umelú inteligenciu ako pri fotení športových záberov, tak aj pri fotení selfie, čiže pri používaní predného fotoaparátu. Používateľ si vďaka jeho kapacitám môže vyberať z viacerých svetelných filtrov, aby tak dal tvári na fotografii ešte väčší šmrnc. Keď sa s tým chvíľu pohráte, dokáže vyhotoviť tak pekný portrét, že nebudete chcieť veriť vlastným očiam.

Honor 8X
Honor 8X

Športový režim

Hlavný fotoaparát Honor 8X ponúka na výber i z niečoho, čomu operačný systém hovorí AI Sport Shot. Už z názvu je teda viac ako jasné, že môžeme očakávať špeciálny foto režim, ktorý vývojári z radov výrobcu prispôsobili fotografovaniu rýchlo sa pohybujúcich objektov. Na oficiálnej web stránke padla zmienka o “zníženej rýchlosti uzávierky” vrátane “detekcie pohybu”.

Honor 8X
Honor 8X

Tenučké rámiky

Presne tak. Zobrazovací panel Honor 8X zaberá až cez 84 percent prednej plochy konštrukcie. Toľko neponúka ani markantne drahší iPhone XS. Vďaka tomu sú okolo displeja veľmi tenučké rámiky vrátane nadštandardne malého výrezu, ktorý je badateľne kompaktnejší ako výrez v displeji herného smartfónu Honor Play.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať