palm

Mini smartfón značky Palm uzrel svetlo sveta. U nás si ho nekúpime

Palm ako výrobca vreckových počítačov definitívne zavrel svoje podnikanie v roku 2011. Presnejšie, podnikanie zavrela spoločnosť HP, pod ktorú Palm patril. Legendárna značka má na konte niekoľko nezabudnuteľných PDA zariadení.

Palm ako výrobca vreckových počítačov definitívne zavrel svoje podnikanie v roku 2011. Presnejšie, podnikanie zavrela spoločnosť HP, pod ktorú Palm patril. Legendárna značka má na konte niekoľko nezabudnuteľných PDA zariadení.

Znovuobnovenie značiek je v technologickom priemysle vítané. Taká Nokia to zvláda perfektne a stále si môžete kúpiť aj moderné BlackBerry. Za značkami ale stoja noví vlastníci, čo platí aj o značke Palm. Nový mini smartfón, ktorý nemá žiadne dodatočné označenie, produkuje čínsky výrobca TCL, ktorý značku získal v roku 2014.

Mini smartfón Palm bude dostupný výhradne prostredníctvom ponuky amerického operátora Verizon. Na našom trhu ho tak nenájdeme, za zmienku ale určite stojí. Svojím spôsobom je unikátny.

V prvom rade nejde o úplne plnohodnotný smartfón. Ak by sme ho mali bližšie charakterizovať, predstavuje akési vyplnenie medzery medzi veľkým výkonným inteligentným mobilom a smart hodinkami.

Palm
Palm

Palm má iba 3,3-palcový displej s veľmi jemným zobrazením o hodnote 445 ppi (počet pixelov na palec). Poháňa ho skromnejší Snapdragon 435, 32 GB úložisko alebo 3 GB operačná pamäťAndroid 8.1 Oreo dostal zjednodušené užívateľské prostredie, ktoré vám okamžite zobrazí prispôsobený zásobník s aplikáciami. Smartfón meria 50 x 97 x 7,4 mm a váži 62,5 gramu.

12 Mpx primárnemu fotoaparátu sekunduje predný 8 Mpx snímač, ktorý zvládne odomknutie pomocou rozpoznania tváre. Snímač odtlačkov zariadenie nemá. LTE konektivitu dopĺňa GPS, gyroskop, senzor priblíženia a zrýchlenia, či elektronický kompas. 800 mAh batéria sa na 50 percent kapacity nabije za polhodinku.

Konštrukcia zariadenia je vyhotovená z hliníka a obe strany sú potiahnuté ochrannou vrstvou Gorilla Glass 3 (odolnosť IP68). Hlavne čierno-zlaté prevedenie vyzerá efektne. Na čo má ale takýto smartfón slúžiť? No, cieľ je pozoruhodný.

palm
Palm

Mini smartfón Palm synchronizuje textovú komunikáciu, upozornenia a hovory s vaším primárnym smartfónom v rámci zdieľanej SIM. Predstavme si obra Galaxy Note 9 s vysokým výkonom, veľkou obrazovkou a nabitými funkciami. Smartfón Palm vám zobrazí všetky notifikácie, môžete odpovedať na správy, e-maily, telefonovať či počúvať hudbu. Dôležitý je režim Life Mode. Palm v tomto režime umlčí všetky upozornenia až dovtedy, kým nerozsvietite displej.

TIP REDAKCIE
Honor 50 je tu: Prináša Google služby, 108 Mpx foťák a viac za 499 €!

Ak Galaxy Note 9 necháte v aute a vezmete si Palm, bežné komunikačné funkcie máte stále poruke s vaším telefónnym číslom, mobilným pripojením a podobne. Ľahký a extrémne malý smartfón vám ale nebude zavadzať a nebude vás lákať k zbytočnému používaniu všakovakých funkcií.

palm
Palm

Pokojne s ním môžete ísť napríklad behať alebo ho použiť ako interaktívny prehrávač hudby. Vložiť sa dá do špeciálneho puzdra, ktoré pripnete na zväzok kľúčov alebo na ruku pri fitness aktivite. Vďaka senzorom zastúpi funkciu inteligentného športového náramku.

Palm vydrží na jedno nabitie v úspornom režime Life Mode „celý deň“. Ak ho ale začnete využívať naplno – GPS, stream hudby pod LTE a pod. – výdrž sa počíta v rozmere niekoľkých málo hodín. S malým smartfónom sa dá bez problémovo pracovať aj v kombinácii s iPhonmi. Jediné, čo nesynchronizuje, sú správy iMessage.

Americký Verizon ponúka mini smartfón Palm za 350 dolárov pri priamej kúpe, alebo za takmer 15 dolárov mesačne pri dvojročnej viazanosti. Či je toto ten správy spôsob, ako na osobnej úrovni obmedziť takzvanú „posadnutosť smartfónmi“, nevieme.

Palm je iba jednoduchý sekundárny smartfón, poprípade akýmsi smartfónom pre smartfóny.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať