Microsoft

Zomrel Paul Allen, spoluzakladateľ Microsoftu

Jeden z dvoch otcov legendárneho softvérového giganta Microsoft nás navždy opustil. Paul Allen odišiel z tohto sveta ako 65-ročný.

Jeden z dvoch otcov legendárneho softvérového giganta Microsoft nás navždy opustil. Paul Allen odišiel z tohto sveta ako 65-ročný, a to kvôli prehranému boju s rakovinou.

Ako informuje The Verge, Paul totiž už dlhšie bojoval s takzvaným NonHodgkinovým lymfómom. Ide o nebezpečné nádorové ochorenie ľudského lymfatického systému, ktoré spôsobuje fyzické zväčšenie lymfatických uzlín, ospalosť a okrem iného zväčšuje i náchylnosť dotyčného na iné choroby.

Paul Allen založil spolu so svojím kamošom z detstva, Billom Gatesom, spoločnosť Microsoft. Stalo sa tak v roku 1975, kedy bol IT priemysel ešte v plienkach. Obaja sú preto v týchto dňoch označovaní za digitálnych priekopníkov.

“Paul miloval život, všetkých okolo neho a my sme mu to oplácali. Zaslúžil si oveľa viac času, avšak na jeho pomoc svetu technológií a filantropie budú spomínať ešte viaceré generácie.”

Problémy s NonHodgkinovým lymfómom prišli zhruba 8 rokov po založení. Paul kvôli tomu odišiel zo spoločnosti a nastúpil na liečbu. Až do roku 2000 však zostal členom jej predstavenstva.

TIP REDAKCIE
Konkurent pre Galaxy Z Flip 3? Huawei má chystať cenovo dostupnejšiu skladačku
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať