Krotitelia duchov ako mobilná hra v rozšírenej realite bude dostupná tento mesiac!

Čaká nás ďalší ošiaľ?

0
ghostbusters

Spoločnosť Sony už skôr oficiálne naznačila, že ešte tento rok vypustí do sveta novú mobilnú hru Ghostbusters World, ktorá je inšpirovaná populárnym filmom z 80. rokov. Ghostbusters, teda Krotitelia duchov, môžu nadviazať na úspech hry Pokémon Go.

Ghostbusters World totižto nebude hrou, ktorá vás nechá sedieť na pohodlnej pohovke. Hra bude využívať podklady z máp Google a pokročilú technológiu rozšírenej reality. Hráči tak budú loviť duchov v reálnom svete.

Ako to vyzeralo v najväčšom rozmachu hry Pokémon Go, asi viete. Na ulici ste určite stretli nejedného hľadača Pokémonov.

ghostbusterts world
Takto nejak bude vyzerať krotenie duchov v praxi

V hre Ghostbusters World nemusíte fungovať ako samostatná jednotka. So spoluhráčmi budete môcť vytvoriť tím, v ktorom vám krotenie virtuálnych príšer pôjde lepšie. Dobre tiež vyzerá avizovaný PvP režim, čiže priame súboje zapojených hráčov. V tomto režime si vytvoríte skupinu vlastných duchov, s ktorými budete bojovať proti inej skupine.

Originálne prevedenie klasického príbehu s legendárnymi postavičkami bude pre širokú hráčsku verejnosť uvoľnené v najbližších týždňoch, s najväčšou pravdepodobnosťou ešte tento mesiac. Autori hry už spustili predbežné registrácie, ktoré sú dostupné ako v obchode Google Play tak v Apple App Store.

Čerstvo zverejnený trailer pre hru si môžete pozrieť nižšie.

Ghostbusters World