Garmin Instinct oficiálne: Robustný model pre ľudí, ktorí sa hýbu

Hodinky do lesa, nie kaviarne.

0
garmin instinct
Garmin

Ak sa radi venujete rôznym vonkajším aktivitám, turistike alebo drsnejšej práci, také naleštené Apple Watch nemusia byť pre vás tými pravými inteligentnými hodinkami. Naopak, sadnúť vám môže novinka Garmin Instinct.

Garmin Instinct sú novými inteligentnými hodinkami známej značky, ktoré sa svojou cenou zaradili niekde do stredu portfólia výrobcu. Stoja 299 EUR. Najnovší kúsok z dielne Garmin ponúka robustné telo, ktorá sa nezľakne poveternostných vplyvov a horšieho zaobchádzania.

Dôkazom je armádny štandard odolnosti MIL-STG 810 (vodotesnosť 100m). Konštrukciu hodiniek tvorí vystužené polymérové puzdro a krycie sklo obrazovky je chemicky tvrdené pre čo najlepšiu odolnosť voči škrabancom.

Garmin Instinct
Garmin

V zjednodušenom režime užívania hodinky vydržia na jedno nabitie až 14 dní. Náročný GPS režim si musí vystačiť so 16-timi hodinami. Akýmsi kompromisom je režim UltraTrac so 40-hodinovou výdržou.

Garmin Instinct využívajú monochromatický displej s rozlíšením 128 x 128 pixelov, ktorý je dokonale čitateľný aj na priamom slnku. Hodinky okrem GPS podporujú aj Glonass a Galileo, majú 3-osový kompas, výškomer, teplomer, snímač srdcovej frekvencie a senzor zrýchlenia. Škoda, že absentuje NFC alebo Connect IQ.

Hodinky dokážete spojiť ako s iOS, tak aj Android zariadeniami. Android ponúkne väčšiu flexibilitu. Využívať môžete napr. inteligentné odpovedanie na doručené notifikácie, resp. správy.

Garmin Instinct