Xiaomi Amazifit Health Band 1S

Apple Watch má konkurenciu: EKG ponúka aj fitness náramok od Xiaomi, ktorý je výrazne lacnejší!

Xiaomi Amazfit Health Band 1S kombinuje funkcionalitu Mi Band 3 a EKG. Nový náramok bude dostupný už čoskoro za cenu okolo 100 €.

Xiaomi postupne predstavuje nové generácie smartfónov, tabletov a inteligentného príslušenstva. Sem tam však uvedenie aj úplnú novinku, ktorá prináša unikátne funkcie. Taký je príbeh Xiaomi Amazfit Health Band 1S od firmy Huami, ktorá stojí napríklad za Xiaomi Mi Band 3 či Amazfit 2.

Fitness náramok na prvý pohľad vyzerá nenápadne. Ponúka 0,42-palcový OLED displej, plastový remienok a batériu, ktorá vydrží náramok poháňať približne jeden týždeň. Spoľahnúť sa môžeš aj na krokomer, funkciu sledovania spánkumeranie rýchlosti tepu. Má však ešte jednu, špeciálnu funkciu, ktorou je podpora merania EKG.

Xiaomi Amazifit Health Band 1S
Xiaomi Amazifit Health Band 1S

O funkcii EKG sa začalo hovoriť hlavne v spojení s novými Apple Watch 4. generácie. Tie dokážu (zatiaľ len v USA) upozorniť majiteľa hodiniek na nepravidelný srdcový rytmus a spraviť EKG, ktoré môžu ďalej konzultovať so svojím lekárom. To isté dokážu aj hodinky od Xiaomi, ktoré pri rozpoznaní problému zobrazia inštrukcie na vytvorenie EKG, čo má trvať 30 až 120 sekúnd.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Hodinky po meraní nahrajú zozbierané informácie na cloud, kde sa vyhodnotia a zobrazia. Prvých 6 mesiacov má byť táto služba zadarmo, neskôr sa za ňu bude platiť malý poplatok. Je to hlavne z toho dôvodu, že v Číne bude Xiaomi ponúkať aj konzultáciu s lekármi.

Xiaomi Amazfit Health Band 1S bude stáť 699 čínskych jüanov, čo je v prepočte 87 eur bez DPH alebo 104 eur s DPH.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať