Elon Musk zostáva šéfom Tesly, musí však zaplatiť pokutu 20 miliónov dolárov

Šéf spoločnosti Tesla zostáva na svojej pozícii. Vizionár Elon Musk sa dohodol s americkou komisiou SEC na stiahnutí žaloby, ktorá ho bude stáť 20 miliónov dolárov.

Šéf spoločnosti Tesla zostáva na svojej pozícii, príde však o miesto šéfa predstavenstva a okrem toho musí zaplatiť celkom mastnú pokutu. Vizionár Elon Musk sa dohodol s americkou komisiou SEC na stiahnutí žaloby, ktorá ho bude stáť 20 miliónov dolárov.

Dokopy však ide o 40 miliónov, keďže ďalších 20 miliónov zaplatí výrobca elektromobilov, aby tak spolu odškodnili investorov. Túto lavínu spustil ešte začiatkom augusta jeden obyčajný tweet, po čom nasledovalo predvolanie a následne aj žaloba.

The Verge informuje, že Elon dostal v rámci dohody na odstúpenie rovných 45 dní. Titul CEO mu zostáva, no ako šéf predstavenstva nemôže pôsobiť nadchádzajúce 3 roky. A aby toho náhodou nebolo málo, spoločnosť Tesla musí najať špecializovaného právnika, ktorý dostane za úlohu kontrolovať jeho online komunikáciu.


Spomínaný tweet sa točil okolo špekulácií spraviť z automobilky súkromnú spoločnosť.

TIP REDAKCIE
Sľubovali BlackBerry smartfón, no teraz sú ticho: Čo sa stalo?

Elon Musk to odôvodňoval tým, že chce mať pokoj od investorov, pretože vraj naňho neustále tlačili, aby boli dosahované čoraz lepšie štvrťročné obchodné výsledky. Chcel tak podľa jeho slov v liste pre zamestnancov vytvoriť čo najlepšie prostredie, kde by mohla Tesla využiť svoj potenciál. Nátlak zaskočených majiteľov akcií ho však nakoniec zastavil.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať