Elon Musk

Elon Musk je v problémoch: Má na krku žalobu, ktorá ho môže stáť veľmi veľa

Kontroverzného vizionára čaká súd. Americká komisia SEC totiž podala na Elona Muska žalobu, že sa pokúsil spraviť z Tesly súkromnú spoločnosť.

Kontroverzného vizionára čaká súd. Americká komisia SEC totiž podala na Elona Muska žalobu, že sa pokúsil spraviť z Tesly súkromnú spoločnosť. Jeho tweety zo začiatku leta vraj “spôsobili chaos na trhu a ublížili investorom automobilky”.

Prokurátor preto žiada, aby ho sudca zbavil právomoci zastávať pozíciu šéfa akejkoľvek verejne obchodovanej spoločnosti.

Ako píše The Verge, šéf Tesly, SpaceX a aj The Boring Company spustil túto obrovskú lavínu 7. augusta, keď zverejnil tweet s myšlienkou, že by chcel z výrobcu moderných elektromobilov opäť spraviť súkromnú spoločnosť. V takom prípade by však musel najskôr získať povolenie od investorov, ktorí boli proti tomu, a potom im ešte aj poskytnúť adekvátnu kompenzáciu. A na niečo také potrebuje poriadnu kôpku peňazí.

Tie mu chcela poskytnúť Saudská Arábia z jej investičného fondu, no nakoniec sa z toho stal len zbytočný cirkus. Komisia SEC to ale i napriek tomu nenechala bez následkov. Len pár dní po zverejnení prvého tweetu prišlo na rad prevolanie a o pár týždňov neskôr uzrela svetlo sveta očakávaná žaloba. Keď teraz vizionár prehrá, môže ho jeho premárnená snaha stáť veľmi, veľmi veľa.

TIP REDAKCIE
Slovák si vyrobil falošný COVID preukaz: Chytila ho polícia, hrozí mu 24 mesiacov za mrežami
Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať