Tesla

Už to prichádza: Zamestnanci Tesly začínajú testovať plnohodnotného autopilota

Elon Musk ponúkol dvom stovkám zamestnancov spoločnosti Tesla prístup k internému testovaniu plnohodnotného autopilota.

Šéf spoločnosti Tesla ponúkol dvom stovkám zamestnancov prístup k internému testovaniu plnohodnotného autopilota. Ide o pokročilý autonómny systém na najvyššej, 5. úrovni, čo znamená, že dokáže za volantom nahradiť šoféra z mäsa a kostí. Ten môže počas jazdy i spať.

Keď sa do testovania niekto zapojí a vyberú ho, tak dostane za odmenu na výber z dvoch darčekov. Buď využije možnosť aktualizácie súčasného autopilota v cene od 5 000 do 10 000 dolárov alebo pri kúpe nového elektromobilu požiada o luxusný interiér, za čo tiež nezaplatí ani cent navyše. Musí však s inteligentným počítačom najazdiť od 300 do 400 hodín.

K informáciám o internom testovaní plnohodnotného autopilota sme sa dostali prostredníctvom úniku e-mailu určenom pre zamestnancov. Elon Musk v ňom hľadá od 100 do 200 dobrovoľníkov, ktorí mu pomôžu s doladením posledných detailov, aby mohli niekoľko rokov trvajúci vývoj dotiahnuť do vytúženého konca.

Aktualizácia autonómneho systému prebehne cez softvérový balíček. Všetky elektromobily so značkou Tesla, ktoré vznikli od roku 2016, už totiž od výroby disponujú nevyhnutným hardvérom. Jediné, na čo čakáme, je aktualizácia softvéru. Zo súčasného autopilota (úroveň 2 a pol) potom vznikne autopilot na maximálnej úrovni.

TIP REDAKCIE
Android 12 dostane aj Galaxy S10, Samsung spúšťa beta testovanie

Po internetom testovaní by mohlo prísť na rad i externé, čiže také, kam sa vie zapojiť široká verejnosť, nielen zamestnanci z radov výrobcu. Plnohodnotný autopilot má byť k dispozícii v priebehu prvej polovice roka 2019, takže veľa času už nezostáva.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať