facebook

Spustí aj livestream: Obávaný hacker chce vymazať profil Marka Zuckerberga

Etický hacker láka internet na živé vysielanie vymazania Facebook účtu Marka Zuckerberga, zakladateľa najväčšej sociálnej siete na svete.

Jeden z takzvaných etických hackerov láka internet na živé vysielanie vymazania Facebook účtu Marka Zuckerberga, zakladateľa najväčšej sociálnej siete na svete. Vraj sa nudí, tak si chce trošku privyrobiť. Keď poukáže na bezpečnostnú chybu, čaká ho sladká odmena.

Článok sme aktualizovali s najnovšími informáciami.

Ako píše Engadget, technologickí giganti ponúkajú podobným typom ľudí obrovské peniaze za to, že sa nabúrajú do ich systémov. Vďaka tomu odhalia kritický nedostatok v kybernetickej bezpečnosti a potom ho môžu dať do poriadku.

V opačnom prípade by mohli dieru nepozorovane zneužívať hackeri, ktorí stoja na opačnom brehu rieky. Ide o “hackerov”, ktorí sa neoznačujú za etických. A to by spoločnosť ako Facebook mohlo stáť neporovnateľne viac.

Hack a sľubované vymazanie profilu Marka Zuckerberga vraj prebehne 30. septembra. Livestream začína o 12:00 a bude k dispozícii priamo na Facebooku.

Chang Chi-yuan pochádza z Taiwanu a je jeden z najpopulárnejších etických hackerov na svete. Jeho história sa však nespája iba s robením dobrých skutkov. Bloomberg totiž informuje, že bol v minulosti obvinený z krádeže cestovných lístkov na autobus, keď hackol systém prevádzkovateľa verejnej dopravy, namiesto platenia plnej sumy ho každý jeden stál iba pár centov.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Niečo podobné sa mu ale podľa dostupných informácií podarilo i s bezpečnosťou giganta Apple. V platobnom systéme Pay mal nájsť kritickú dieru, ktorá mu následne umožnila zaplatiť za 500 iPhonov tú istú sumu, akú platil za vyššie spomínané autobusové lístky.

Aktualizované 1.10.2018: Hacker nakoniec livestream zrušil. Podľa jeho vlastných slov chybu nahlásil Facebooku a momentálne čaká na vyplatenie odmeny. Keď sa tak stane, zverejní dôkaz o tom, že by to skutočne dokázal.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať