VIDEO: iPhone Xs Max prešiel testom odolnosti. Oprava prasknutého skla stojí toľko ako nový Galaxy S9+

Známy YouTuber Zack Nelson známy ako JerryRigEverything sa v najnovšom videu zameral na odolnosť nových iPhonov. Na zúbok sa pozrel najdrahšiemu iPhone Xs Max, ktorý prešiel jeho tradičným testom odolnosti.

Známy YouTuber Zack Nelson, známy ako JerryRigEverything, sa v najnovšom videu zameral na odolnosť nových iPhonov. Na zúbok sa pozrel najdrahšiemu iPhone Xs Max, ktorý prešiel jeho tradičným testom odolnosti. Ako si s ním poradil telefón, ktorého cena začína na cene 1 249 €?

Zack sa najprv pozrel na odolnosť krycích skiel, ktoré majú byť podľa Apple vôbec najtvrdšie v histórii smartfónov. Sklamaním teda bol výsledok, ktorý sa vyrovnal alternatíve, ktorú ponúka Corning (Gorilla Glass). Prednú aj zadnú stranu sa podarilo poškrabať hrotom s tvrdosťou 6 podľa Mohsovej stupnice tvrdosti.

Rámik zariadenia je pochopiteľne z oceli. Medzi oceľou a krycími sklami je však tenučká vrstva plastu, ktorá má telefón chrániť pri pádoch na zem. A veru, že by aj mala. Ceny servisných zákrokov, a to hlavne mechanického poškodenia (rozbité sklo a ďalšie) sú pri nových iPhonoch astronomické. Podľa oficiálneho servisného cenníku si môžu nešťastníci pripraviť 641,30 € pri iPhone Xs Max a 591,30 € pri iPhone Xs.

TIP REDAKCIE
Repasovaný iPhone alebo PS5: Orange si k Vianociam pripravil niekoľko noviniek

Len pre porovnanie, cena nového Samsung Galaxy S9+, hoc nie zo slovenskej distribúcie, sa momentálne pohybuje v rozmedzí od 609 € do 650 €.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať