Sony WH-1000XM3: Slúchadlá s potláčaním okolitého hluku, ktoré znejú neuveriteľne!

Jeden z najvydarenejších produktov japonského giganta Sony sú slúchadlá s potláčaním okolitého hluku. Pozreli sme sa na novinku, Sony WH-1000XM3!

Jeden z najvydarenejších produktov japonského giganta Sony sú slúchadlá s potláčaním okolitého hluku. Novinka, ktorú spoločnosť predstavila počas IFA 2018 nesie označenie WH-1000XM3 a znie absolútne fantasticky.

Počas veľtrhu IFA 2018 v Berlíne sme narazili na niekoľko zaujímavých produktov, ktoré priniesli zaujímavé inovácie. Jedným z najväčších lákadiel boli hlavne slúchadlá spadajúce do radu WH-1000X. Ide o tretiu generáciu slúchadiel s potláčaním okolitého hluku (ANC), ktorá sa Sony neuveriteľne podarila.

Veľtrh je ako taký veľmi hlučný priestor. Ľudia cez seba hovoria a niekedy aj kričia, do toho hrá hlasná hudba a nechýbajú ani neustále zvoniace telefóny. Ideálny scenár pre vyskúšanie slúchadiel so schopnosťou filtrovania okolitého hluku.

Sony WH-1000XM3
Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3: Krajší dizajn, pohodlnejšie nosenie

Azda hlavnou vlastnosťou každých slúchadiel, nielen tých so schopnosťou filtrovať okolitý hluk, by mal byť komfort pri nosení. V dnešnej dobe totiž počúvame hudbu aj niekoľko hodín denne, čo znamená, že by sme mali mať k dispozícii slúchadlá, ktoré nás nebudú tlačiť ani nijak inak obmedzovať. To však často, bohužiaľ, nie je pravdou.

Aj napriek tomu, že sú slúchadlá Sony WH-1000XM3 technologicky určite poriadne komplikované, sú prekvapivo ľahké a mimoriadne pohodlné. Je to aj vďaka tomu, že ich upínacia sila (to ako silno sa pritlačia na uši) nie je až tak vysoká. Zaujímavé bolo, že pri nasadení som mal okamžite pocit komfortu. To sa nestáva často, hlavne nie pri nových kúskoch. To je však len malá časť celého príbehu. Tá druhá bolo samotné filtrovanie okolitého hluku, ktoré bolo fenomenálne.

Sony WH-1000XM3
Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3: Filtrovanie okolitého hluku na úrovni

Moderné bezdrôtové slúchadlá sa často predbiehajú v tom, ktoré z nich dokážu lepšie odfiltrovať okolitý hluk. Oplatí sa to hlavne pri cestovaní či už autobusom, lietadlom alebo vlakom. Kto by predsa chcel neustále počúvať konštantný hluk z motorov, koľajníc alebo ďalších pasažierov.

V stánku Sony na IFA 2018 to bolo poriadne hlučné. Japonský výrobca okrem smartfónov a slúchadiel vystavoval aj niekoľko profesionálnych reproduktorov, ktoré v žiadnom prípade nešetril. Hneď ako som si nasadil WH-1000XM3, všetko naokolo ako zázrakom stíchlo. Zrazu mi bolo oveľa príjemnejšie, aj keď do mňa v jednom kuse niekto vrážal. Uniknúť z reality preplnenej haly bolo vynikajúce a fakt, že sa to slúchadlám podarilo odfiltrovať veľmi pôsobivý.

TIP REDAKCIE
Facebook v Európe chystá revolúciu: Vytvorí 10 000 pracovných miest, no čo presne plánuje?
Sony WH-1000XM3
Sony WH-1000XM3

Slúchadlá ponúkajú tri režimy počúvania hudby. Prvý je so zapnutým filtrovaním okolitého hluku, druhý s vypnutým filtrovaním a tretí režim je niečo medzi. Navrhnutý je tak, aby si mal prehľad o svojom okolí, no aby si si zároveň vychutnal hudbu lepšie, než pri vypnutom filtrovaní.

Bohužiaľ, kvalitu jednotlivých režimov sa nám na IFA otestovať nepodarilo. Na test sme mali príliš málo času a podmienky taktiež neboli dvakrát ideálne. K testu sa však určite dostaneme neskôr v tomto roku.

Sony WH-1000XM3
Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3: Cena a dostupnosť

Ako už asi tušíte, slúchadlá od Sony na nás zanechali veľmi pozitívny pocit. Novinky by sa na pulty predajcov mali dostať už čoskoro, hovorí sa dokonca o tom, že prídu v priebehu septembra. Jediným problémovým bodom, ktorý nemusí zhltnúť každý, môže byť ich cena. Stáť majú totiž až okolo 380 €, čo v žiadnom prípade nie je málo. Za svoje peniažky však dostanete prémiové slúchadlá, ktoré vás hravo prenesú do vlastného sveta.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať