Apple Watch Series 4 ponúknu funkciu EKG iba na americkom trhu

Smola.

0
apple watch
olimex.com

Spoločnosť Apple na včerajšej (12. september) konferencii predstavila novú generáciu inteligentných hodiniek Apple Watch Series 4, ktoré sa rozhodne podarili. Nové rozmery, displej a funkcie publikum prijalo potleskom.  

Apple Watch Series 4 boli predstavené s jedinečnou funkciou. Apple do spodnej časti hodiniek umiestnil elektronický snímač srdcovej frekvencie a do digitálnej korunky na boku zariadenia elektródu.

Kombinované snímanie, ktoré trvá 30 sekúnd a na korunku musíte položiť prst, pracuje na úrovni elektrokardiogramu. Apple Watch Series 4 sú tak prvým, komerčne dostupným zariadením s funkciou EKG, ktoré zároveň schválili príslušné úrady.

apple watch
Apple Watch Series 4 / Apple

Výrobca počas konferencie uviedol, že model s EKG snímaním príde na trh neskôr. Zo začiatku tak budú dostupné len verzie s bežným optickým snímačom srdcovej frekvencie. Čo ale výrobca nespomenul je, že sa neskoršia dostupnosť týka iba amerického trhu.

Mimo USA hodinky Apple Watch Series 4 s funkciou EKG dostupné nebudú. Minimálne v najbližších mesiacoch, pravdepodobne však vôbec. Apple priamo v tlačovej správe uvádza, že aplikácia EKG bude dostupná iba pre americký trh.

TIP REDAKCIE
Apple Watch prichádzajú s väčším displejom, dvojnásobným výkonom a EKG snímaním!

Inovovaný produkt Apple, resp. jeho EKG funkciu, odobrila americká Správa potravín a liečiv. O inom, mimo americkom schválení príslušnými úradmi informácie nie sú. Ťažko povedať, či bude Apple žiadať o schválenie napr. európske úrady. Ružovo to ale nevidíme.