iPhone X

Aktualizácia na iOS 12 bude k dispozícii od 17. septembra

Kalifornské jabĺčko počas predstavovania iPhone Xs, Xs Max a iPhone XR oznámilo pred celým svetom, že nám sprístupní aktualizáciu na iOS 12 už začiatkom nadchádzajúceho týždňa.

Najnovšia verzia mobilného operačného systému iOS bude k dispozícii už o pár dní. Apple počas predstavovania iPhone Xs, Xs Max a iPhone XR oznámil pred celým svetom, že nám sprístupní aktualizáciu na iOS 12 už začiatkom nadchádzajúceho týždňa.

Aktualizačný balíček spolu s jeho novinkami bol odhalený ešte počas konferencie WWDC 2018, stiahnuť a nainštalovať si ho však až doteraz mohli iba vývojári softvéru alebo beta testeri, nie ktokoľvek. Všetko sa zmení 17. septembra, kedy k nemu nadobudne prístup i široká verejnosť, ktorá naň trpezlivo čaká.

Medzi najväčšími softvérovými novinkami v iOS 12 figuruje zlepšenie výkonu starších modelov iPhone a iPad. Otváranie aplikácií vrátane zobrazovania klávesnice po novom potrvá citeľne kratšie ako to trvá dnes. Server 9to5mac spomína zrýchlenie od 40 až do 70 percent, a to je už čo povedať.

Rovnako sa ale môžeme tešiť aj na úplne novú aplikáciu priamo od Apple, ktorá nesie názov Measure. Používateľ aktualizovaného iOS zariadenia dokáže vďaka jej kapacitám odmerať vzdialenosť z bodu A do bodu B, čiže nepotrebuje žiadny fyzický meter a ani nič podobné. Stačí mu na to iba iPhone alebo iPad.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

Aktualizačný balíček iOS 12 bude podľa dostupných informácií kompatibilný s každým jedným zariadením, kde je momentálne nainštalovaný iOS 11.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať