iPhone Xs

Apple má nové esá: Toto je iPhone Xs a iPhone Xs Max!

Spoločnosť Apple nám dnes večer predstavila generačného nástupcu za jubilejnú desiatku z minulého roka. Nový iPhone nesie názov Xs a toto všetko ponúka.

Spoločnosť Apple nám dnes večer predstavila generačného nástupcu za jubilejnú desiatku z minulého roka. Nový iOS smartfón nesie názov iPhone Xs a prichádza odetý v takmer identickom kabáte. Čo všetko teda ponúka, koľko stojí a kedy príde na pulty obchodov?

Potenciálni zákazníci môžu počítať s kombináciou displeja, ktorý zaberá takmer celú prednú stranu a kontroverzného výrezu. Rámik pozostáva z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele a zobrazovací panel vrátane zadnej strany chráni vylepšené ochranné sklo. Z vizuálneho uhla pohľadu teda zostáva všetko také isté ako v prípade iPhone X.

Zmenu tentokrát tvoria iba drobné konštrukčné detaily, nová uhlopriečka a vylepšený hardvér v útrobách novinky.

Technická špecifikácia iPhone Xs
  • 5,8″ alebo 6,5″ OLED panel, 458 ppi, 120 Hz dotykové snímanie
  • IP68
  • čipset A12 Bionic
  • 12 + 12 Mpx duálny fotoaparát, duálna OIS, nový senzor
  • 7 Mpx selfie, Full HD videá pri 60 fps
  • kvalitnejšie stereo
  • nahrávanie stereo zvuku
  • 64, 256 a 512 GB úložisko

Displej iPhone Xs s kontrastným pomerom 1000000:1 a 120 Hz dotykovým snímaním bude k dispozícii v dvoch rôznych veľkostiach. Vybrať si budeme môcť buď 5,8 alebo až 6,5-palcovú uhlopriečku, pričom tú dostal model iPhone Xs Max. Všetko záleží už iba od toho aké máme nároky. V oboch prípadoch ide o špičkovú OLED technológiu a hustotu o veľkosti až 458 pixelov na jeden palec. Treba však podotknúť, že jedno aj druhé ponúka minuloročná desiatka. A to isté platí i o podpore pre HDR či 3D Touch.

FOTO The Verge

Tohtoročné vylepšenia súvisia s hlavným fotoaparátom na zadnej strane. Rozlíšenie alebo množstvo senzorov zostalo identické, no fotoaparát s teleobjektívom po novom disponuje širšou clonou a ten so širokouhlým objektívom zase rozmernejšími pixelmi, aby tak dokázali dostať do záberu ešte viac svetla. Selfie kúsok na prednej strane zostal bez zmien. Je však trošku rýchlejší.

FOTO The Verge

Oba čerstvo predstavené kúsky poháňa čipset A12 Bionic, ktorý je podobne ako čínsky Kirin 980 od Huawei vyrobený prostredníctvom 7-nanometrového výrobného procesu. Dvojica výkonnostných jadier by mala byť približne o 16 percent výkonnejšia, štvorica energeticky efektívnych jadier spotrebuje až o 50 percent menej elektrickej energie a vynovený grafický procesor renderuje badateľne realistickejšiu grafiku ako ten v A11 Bionic.

TIP REDAKCIE
Squid Game láme rekordy: Prvú priečku najlepších seriálov obsadil v až 94 krajinách!

O batériách a ich kapacitách toho zatiaľ veľa nevieme. Výrobca spomenul iba to, že iPhone Xs vydrží fungovať o 30 minút a iPhone Xs Max pre zmenu až o 60 minút dlhšie ako predchádzajúca generácia.

FOTO The Verge

Dočkali sme sa aj podpory pre takzvanú dual SIM funkcionalitu. Konštrukcia však neobsahuje dva fyzické sloty pre dve karty od rôznych mobilných operátorov, ale len jeden. Prečo? Pretože ten druhý nahradila elektronická SIM karta, ktorá fyzicky neexistuje. Je teda potrebné, aby váš operátor podporoval túto funkcionalitu. V opačnom prípade príliš nepochodíme. Dva fyzické sloty dostane iba čínska verzia iPhone Xs Max, píše The Verge.

FOTO The Verge

Predpredaj oboch iOS noviniek odštartuje už tento piatok, pričom predaj začne od 21. alebo od 28. septembra. Cenovky začínajú na 999 a 1 099 dolároch, čiže môžeme očakávať sumy, ktoré sa budú pohybovať okolo 1 150 a 1 300 eur. Ponuka pozostáva zo zlatého, strieborného a šedého prevedenia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať