Po pive prichádza šampanské: Vo vesmíre si budeme môcť pripiť na výhľad už aj bublinkami

Vesmírny turizmus sa teší novému objavu. Zbohatlíci si budú môcť na dovolenke doslova medzi hviezdnym prachom spokojne otvoriť nie len fľaškové pivo, ale už aj šampanské.

Vesmírny turizmus sa teší novému objavu. Zbohatlíci si budú môcť na dovolenke medzi hviezdnym prachom spokojne otvoriť nielen fľaškové pivo, ale už aj šampanské.

Šampanské, ktoré sa nachádza v high-tech fľaši vyrobenej do podmienok nulovej gravitácie uzrie svet už tento mesiac, a to pod menom Mumm Grand Cordon Stellar. Aj napriek tomu, že šampanské musí absolvovať ten istý výcvik ako astronauti od NASA, nebude určené pre nich, pretože na Medzinárodnej vesmírnej stanici nemajú dovolené požívať alkohol.

Fľaška takto chutného šampusu je teda určená pre prichádzajúcu vlnu orbitálneho vesmírneho turizmu. Turisti na palube nebudú musieť vykonávať nijaké profesionálne úlohy, a tak si budú môcť pravdepodobne vypiť menšie množstvo alkoholu. A jedného dňa si možno aj astronauti budú môcť pripiť na Nový rok, ak ho strávia na palube stanice.

Zdroj: mandesager.dk

Šampanské ako pena

Ako takéto pitie šampanského vo vesmíre vlastne funguje? High-tech fľaša je rozdelená na dve časti. Vo vrchnej sa nachádza samotný nápoj a nižšie ventil ovládaný prstom. Ten používa oxid uhličitý na to, aby vydal malé množstvo vína, ktoré sa uvoľní vo forme peny. Keď fľašu otočíme, pena sa uvoľní a mechanizmus zabezpečí, aby pred nami levitovala ako menšia bublina. Tú si potom naberieme do pohára.

TIP REDAKCIE
Ako sa vyvíjali ceny iPhonov? Za 14 rokov stúpli o viac než 80 %

Astronaut Jean-Francois Clervoy tvrdí, že moment, kedy sa pena v našich ústach mení na tekutinu je senzácia a pitie šampanského vo vesmíre sa vôbec nedá porovnať s jeho pitím na Zemi. Dokonca túto skúsenosť opísal ako silný gastronomický zážitok. Takže, na zdravie!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať