Kuki TV

Na Slovensko prišla nová internetová televízia: Kuki TV má až 130 kanálov a zaujímavú cenu

Slovenský trh je bohatší o novú internetovú televíziu Kuki TV. Nová služba láka zákazníkov na využívanie služby bez viazanosti, bohatý výber kanálov a voľnosť pri pozeraní.

Slovenský trh je bohatší o novú internetovú televíziu Kuki TV. Nová služba láka zákazníkov na využívanie služby bez viazanosti, bohatý výber kanálov a voľnosť pri pozeraní. Má to ale háčik. Televízia funguje výhradne cez internet.

Zákazníci majú na výber zo 134 kanálov, z ktorých si môžu zvoliť 30. Voľbu pritom môžu meniť každý mesiac podľa toho, čo im vyhovuje najviac. Kuki TV má 30 pevných staníc, ktoré sa meniť nedajú, ďalších 30 si zákazníci môžu navoliť podľa svojej aktuálnej chuti. Nechýbajú ani prémiové balíky HBO a Cinemax, ktoré sa platia zvlášť.

2 balíčky a cena od 8,90 €

Kuki TV ponúka dva balíčky, Kuki malá a Kuki veľká. Menší balíček mesačne stojí 8,90 € a ponúka 15 pevných kanálov a ďalších 15, ktoré si zákazník môže nakombinovať. Kuki veľká zas stojí 16,90 € a ponúka spomínaných 30 pevných staníc a ďalších 30, ktoré si môžete nakombinovať podľa svojej chuti.

Služba umožňuje aj nahrávať programy. V základe je to 10 hodín programov uložených na 48 hodín. Pri platených balíčkoch Nahrávam 50 a Nahrávam 100 je to 50, resp. 100 hodín nahrávok uložených na 3 mesiace.

Na telefónoch aj TV

Službu je možné spustiť na mobilných zariadeniach alebo priamo na televízoroch. Pri Samsungu je dostupná na modeloch vyrobených od roku 2014, pri zvyšku treba pozerať na kompatibilitu s Android TV (Sony, Panasonic). Zaujímavosťou je aplikácia pre konzolu Nvidia Shield.

V prípade záujmu si Kuki TV môžete vyskúšať na 14 dní zadarmo.

Kuki TV odpovedá na základné otázky

Aké sú obmedzenia zmeny zariadení, na ktorých chcem Kuki sledovať?

Žiadne obmedzenia tu nie sú. Nové zariadenia môžete registrovať ako len potrebujete. Je ale potrebné dodržať limit 1 fixného a 5 mobilných zariadení na jednu zmluvu.

Kde sa dá takáto zmena zariadení urobiť?

Cez web po prihlásení sa do Kuki konta alebo priamo v aplikáciách.

Môžem si zvoliť inú kombináciu fixných a mobilných zariadení?

V rámci štandardnej služby je nutné dodržať pridelenie daného počtu registrovaných zariadení podľa typu. Nie je teda možné registrovať 5 fixných zariadení a 1 mobilné prípadne iné kombinácie presahujúce štandardnú ponuku. Systém rozpozná, že dané zariadenie je fixné, hoci by šlo o Smart TV (TV Samsung od roku výroby 2014, s operačným systémom Tizen) alebo TV s Android OS.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Existuje výnimka. K svojmu kontu môžete zaregistrovať ešte dve ďalšie fixné zariadenia a to kúpou balíčka Naviac telka za 3,40 EUR na jedno fixné zariadenie. Balíček Naviac telka platí aj pre ďalší set-top-box.

Čo keď nemám Smart TV?

Vtedy sa dá použiť set-top-box. Služba Kuki umožňuje jeho zakúpenie za 69 EUR. Ide o model ARRIS VIP1113 s diaľkovým ovládačom. Je to nielen spoľahlivý set-top-box ale aj mimoriadne úsporný. V prevádzke má typickú spotrebu iba 4,7 W. V režime stand-by zanedbateľných 0,32 W.

Budú nové TV kanály pribúdať?

Áno, na ponuke stále pracujeme a rozširujeme ju. Reagujeme na sledovanosť jednotlivých kanálov. Zaraďovanie nových atraktívnych kanálov je v prípade Kuki samozrejmosťou , ktorú zákazníkom prinášame.

V akej kvalite sú jednotlivé kanály?

Preferujeme HD kvalitu pred SD. V ponuke máme oba typy, ak ale používateľom ponúkneme HD kanál, nevytvárame duplicitu a daný SD kanál z ponuky vypúšťame. Aj preto je číslo 134 programov skutočné a nie „obohatené“ o duplicitné verzie toho istého kanálu.

Ako je to s ponukou 4K?

Momentálne testujeme a ponúkame na vybraných zariadeniach sledovanie jedného 4K kanála. Ide o NASA TV UHD v anglickom jazyku.

Môžem sledovať TV aj na mobilnom pripojení?

Áno, samozrejme. Pridali sme ale ochranu, a tak si môžete nastaviť sledovanie Kuki iba pri pripojení na Wi-Fi a neminuli si tak voľné dáta u svojho operátora.

Dajú sa filmy alebo seriály uložiť off-line?

Túto funkcionalitu Kuki zatiaľ neumožňuje.

Môžem sledovať Kuki aj v zahraničí?

Áno, samozrejme Kuki sa dá sledovať aj keď budete kdekoľvek v rámci EÚ.

Kuki má pôvod v Českej republike. Ako je to s lokalizáciou?

V súčasnosti je do slovenského jazyka preložená Kuki v set-top-boxoch a aplikáciách pre Smart TV. V ostatných aplikáciách je k dispozícii česká a anglická lokalizácia, slovenská je v procese prípravy. V prípade titulkov, slovenské budú postupne k jednotlivým filmom pribúdať.

Keď zruším predplatené obdobie a neskôr v budúcnosti ho zase obnovím, budem mat všetky dáta uložené, napríklad aj naplánované filmy na nahratie?

Túto funkcionalitu pripravujeme v najbližšom čase.

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať