iPhone XS

iPhone XS a XS Max majú horšiu výdrž batérie ako minuloročný iPhone X

Nedávno predstavené smartfóny iPhone XS a XS Max ponúkajú výdrž batérie, ktorá zaostáva za minuloročnou generáciou iPhone X.

Tohtoročné iOS smartfóny od spoločnosti Apple ponúkajú výdrž batérie, ktorá zaostáva za minuloročnou generáciou. iPhone X fungoval na jedno nabitie o pár minút dlhšie ako obrovský iPhone XS Max a o viac ako hodinu dlhšie ako iPhone XS.

Vyplýva to z čerstvého testu od Tom’s Guide, kde si obe novinky z Kalifornie zrovnali sily s tým najlepším z druhej strany rieky. Víťazom sa stal z každej strany chválený Huawei P20 Pro, pretože si na konto pripísal výdrž o dĺžke až 14 hodín aj 13 minút.

Čo sa týka iPhonov, tak model XS s 2 658 mAh akumulátorom vydržal 9 hodín a 41 minút. iPhone XS Max s priemerne veľkou kapacitou (3 174 mAh) je na tom trošku lepšie. Ten má na konte nadpriemerných 10 hodín a 38 minút. Oba však tromfol minuloročný iPhone X. Jeho výdrž totiž dosiahla 10 hodín aj 49 minút.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s čipom Snapdragon 8 Gen 1 predstaví Motorola, pôjde o Moto Edge X30
via Tom’s Guide

Vrcholoví predstavitelia Apple počas predstavovania oboch jabĺčok tvrdili, že by tých 12 až 13 hodín nemal byť žiadny veľký problém. Treba tu ale podotknúť, že výdrž batérie v smartfónoch závisí od viacerých faktorov, nielen jedného. Preto sa čísla výrobcu líšia od výsledkov testu renomovaného odborníka.

Test Tom’s Guide zahŕňal nepretržité surfovanie po webe prostredníctvom 4G konektivity, píše server MacRumors. Funkcionalita TrueTone bola po celý čas vypnutá a jas displeja dosahoval manuálne nastavenú úroveň 150 nitov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať